Bratislavské bábkové divadlo vysiela nové záznamy svojichinscenácií.

Nejde však o bežné záznamy. Inscenácie boli upravené pre oko kamery tak, aby divák získal nový zážitok.

Bratislavské bábkové divadlo spustilo cyklus online predstavení. Divákom chce pripomenúť tradičnévečerné štvrtky a nedeľné dopoludnia, ktoré pred pandémiou patrili k najnavštevovanejším. Navyše, inscenácie už pracujú s filmovým jazykom, vďaka čomu získajú diváci aj z videného predstavenia novúskúsenosť.

Online predstavenia sa vysielajú postupne, v nedeľu a vo štvrtok. Už túto Veľkonočnú nedeľu spríjemní divákom rozprávkové predstavenie Popolvár. Tejto slovenskej klasiky sa inak a s humorom ujali tvorcovia zlegendárneho českého divadla Buchty a loutky.

Nasledovať budú Neviditeľní v réžii Márie Danadovej a Moniky Kováčovej z nezávislého zoskupenia Odivo.Hravá inscenácia plná magických momentov pošteklí fantáziu a prenesie divákov do sveta vízií, snov afantastických dobrodružných objavov. Okrem protagonistov bude divákov na tejto úžasnej ceste sprevádzaťaj hudba Juraja Haška, lídra kapely Sto múch.

Deťom od 9 rokov budú určené Príbehy stien v réžii Kataríny Aulitisovej. Bábková inscenácia vychádza znadčasových poviedok viacerých svetových autorov a zavedie divákov do nášho zdanlivo slobodného sveta, rozdeleného viditeľnými aj neviditeľnými stenami, pre ktoré sa ľudia od seba čoraz väčšmi vzďaľujú.

Pre deti od 6 rokov bude vhodná inscenácia Iný v réžii poľských tvorcov Leny Frankiewiczovej a Tomasza Maśląkowského. Čo keby boli všetci rovnakí? Vyzerali by rovnako, správali by sa rovnako, mysleli by si a cítili by to isté? Hravý a filozofujúci text napísal pre Bratislavské bábkové divadlo známy poľský dramatikJarosław Murawski.

Pre deti od 3 rokoch budú pripravené Rozprávky o malej tučnej víle v réžii Kataríny Aulitisovej. Krátke príbehy podľa knihy českého pesničkára a spisovateľa Jiřího Dědečka zavedú divákov do sveta hračiek,ktorý citlivo paroduje svojrázne ľudské vlastnosti a konanie.

Aktuálne online predstavenie bude vždy ohlásené vopred na facebookovej a webovej stránke Bratislavskéhobábkového divadla.

Lístky je možné zakúpiť na babkovedivadlo.maxiticket.sk.

Zdroj: BBD