Bratislavské bábkové divadlo oslávi Medzinárodný deň detí bezplatným predstavením. Divadlo odohrá v exteriéri letnú verziu svojho projektu Záhrada nikdy nespí.

Medzinárodný deň detí oslávi Bratislavské bábkové divadlo tradične bezplatným predstavením. Tento rok touž v nedeľu 30. 5. o 10.30 bude letná verzia projektu Záhrada nikdy nespí. Deti a ich rodičia tentoraz nezamieria do divadelnej sály, ale do priľahlej záhrady, kde ich bábkoherci na čerstvom vzduchu prevedú fascinujúcim životom živočíchov žijúcich v záhrade.

Tento site-specific projekt zinscenoval samotný umelecký súbor s hudobnou spoluprácou Martina Geišbergaa vznikol v novembri 2020 ako odpoveď na druhú vlnu pandémie.

„Zareagovali sme na situáciu, v ktorej sme sa ocitli. Na karanténu, zatvorené divadlá, obavy až strach ľudí ísť do divadla, no aj na pozitívnu skúsenosť z minulého leta, keď sa všetko trochu uvoľnilo a my sme malipočas svojho letného programu záhradu opäť plnú,“ priblížila Katarína Aulitisová, režisérka projektu a umelecká šéfka divadla. „V očakávaní druhej vlny pandémie sme sa tak rozhodli vytvoriť autorský projekt,ktorý možno hrať v každom ročnom období a takmer v každom počasí.“

Tento pôvodne zimný projekt sa dočkal aj letnej verzie, ktorú diváci teraz uvidia.

„Budova na Škultétyho 5, kde hráme počas rekonštrukcie, má mnohé limity, no aj jednu výhodu – túto záhradu, ktorá je len pár metrov od nás,” priblížil Peter Galdík, dramaturg Bratislavského bábkovéhodivadla. „S divákmi tak putujeme po zelenom priestore len pár metrov od divadla a prechádzame rôznymi miestami, kde odhaľujeme život záhradných tvorov.“

Predstavenie je vhodné pre deti od 4 rokov, dĺžka predstavenia je 50 minút. Počet miest je z dôvodupandemických obmedzení a jeho špecifickosti limitovaný na 50.

Bezplatné vstupenky je nutné si zabezpečiť elektronicky na https://babkovedivadlo.maxiticket.sk.Lístky si netreba tlačiť, stačí ich mať uložené v telefóne. Predaj v pokladnici na toto podujatie nebudemožný.

V prípade veľkého záujmu divadlo do programu pridá aj predstavenie O dvanástich mesiačikoch vsále divadla na Škultétyho 5.

Zdroj: TS