Bratislava Trombone Quartet vydávajú po viac ako dvoch desaťročiach remastrovaný debut.

Špecifický nástroj s jasne rozpoznateľným zvukom. Aj v našom regióne má trombón mnoho obdivovateľov. Pre nich a všetkých milovníkov netradičných hudobných spojení má vydavateľstvo Hudobný fond pozoruhodnú novinku. Remastrovaný album zoskupenia Bratislava Trombone Quartet.

Pôvodná nahrávka z roku 1994 prešla zvukovým “redizajnom“ a k poslucháčom sa tak dostáva CD, ktoré znesie medzinárodné kritériaá. História Bratislava Trombone Quartet sa začala písať v roku 1988. Išlo pritom o prvý slovenský súbor tohto druhu. Quartet tvorili Juraj Mitošinka (umelecký vedúci, trombón), František Kovács (trombón), Ľuboš Šantavý (trombón) a Michal Motýľ (bass trombón).

TrombonePhoto

V rovnakej zostave môžete Bratislava Trombone Quartet počuť aj na novom CD vydavateľstva Hudobný fond. Široký repertoár, ktorý siaha od renesančnej a barokovej hudby až po hudbu 20.storočia a jazz. Časť skladieb dokonca pre súbor priamo skomponovali poprední slovenskí skladatelia. Jedným z vrcholových úspechov súboru bolo uvedenie Concertina pre trombónové kvarteto a symfonický orchester holandského skladateľa Jana Koetsiera. Išlo o koncerty so Slovenskou filharmóniou v Bratislave a s United Philharmonic Orchestra vo Viedni. Bratislava Trombone Quartet si už však naživo nevychutnáte. Aj preto je “staronové“ CD tohto zoskupenia veľkým zážitkom.

Netradičné obsadenie. Tak sa v našich končinách pred rokmi vnímalo zoskupenie štyroch trombonistov. V zahraničí sa pritom podobné súbory tešili veľkej popularite. Dvadsaťjeden rokov po vydaní pôvodnej nahrávky sa k poslucháčom dostáva zvukovo “vynovený“ album Bratislava Trombone Quartet. Skladby Ludwiga van Beethovena, Antonína Dvořáka, Antona Brucknera ale aj Theloniousa Monka. Pestrá hudobná dramaturgia a originálne inštrumentálne prevedenie. Remastrované CD Bratislava Trombone Quartet je objavným počúvaním aj po viac ako dvoch desaťročiach od pôvodného vydania. Album vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.

TromboneCover

Zdroj: Hudobný fond