Bouřlivá jízda králů severu

Do Prahy přijedou obě formace charismatického a zkušeného tepce Tuomase Saukkonena, který si v klubu Futurum s WOLFHEART a BEFORE THE DAWN dá dvoják.

Tuomas se na vás s šestou, sebevědomě pojmenovanou deskou „King of the North“ s WOLFHEART vrhne jako smečka hladových vlků. Z jejich melodického death metalu promlouvá syrovost, chlad a dravost a nepřehrávají se líbivé ‘suomi’ melodie, WOLFHEART jsou především melancholici. Proto tu škatulka melodický death metal dostává úplně jiný odér.

Dočkáme se tu epických nebo hymničtějších momentů, ale skladby WOLFHEART mají odpich a jsou překvapivě tvrdé a srší z nich nespoutanost a opuštěnost finských krajin. Na podiu bez podbízivých keců a trapného roztleskávání WOLFHEART v plném nasazení do publika nasází poctivou nálož mrazivého severského metalu.

V BEFORE THE DAWN Tuomas sedí naopak za bicími, ačkoli studiově si vystačí sám. V hudbě své druhé kapely nabízí gotičtější a rovněž hymničtější polohy, ty ale svým zpěvem táhne Paavo Laapotti, druhý z finské Superstar. BEFORE THE DAWN tak nejsou jen o extrémním vokálu, ale též o nádherně znělých nápěvech, v nichž vás Paavův plný hlas doslova uhrane.

Balíček finských nálad doplňují HINAYANA, pětičlenná melodic death/doom kapela z texaského Austinu, která ve svém zvuku rovněž má epičtější chladivý nádech Skandinávie.

WOLFHEART, BEFORE THE DAWN, HINAYANA
20. 11. 2023 – Praha, Futurum
FB event: https://fb.me/e/O75nE765
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/601
Předprodej dále v síti viz Ticketmaster a GoOut.

Zdroj: Obscure Promotion