Bluesmani Mrakoplaš vysílají hudební pořad z nezrušeného klubového turné.

Hudební skupina Mrakoplaš odvysílá tuto neděli pátý díl online hudebního pořadu eŠňůra, tentokrát z pardubického klubu Doli. Bluesmeni se spolu se celtic folk-rockovou Isarou začátkem roku rozhodli, že domluvené koncerty v klubech po republice rušit nebudou a místo nich plánované zastávky šňůry pojmou formou záznamů koncertů s rozhovory. Na koncertě zazní i nové skladba Sedím s tátou z připravovaného třetího alba Tichá radost.

Záznamy živých koncertů ze zavřených klubů doplňují hudebníci rozhovory s členy i zástupci zastávek online turné. Nebylo tomu jinak ani v prostorách multižánrového Doli, jehož zakladatelé pořádají Hudební ligu města Pardubice nebo žánrový festival Blues pro Špágra.

„S místní dramaturgyní Šárkou Doležalovou jsme si povídali o bohaté historii Doli. Diváky provedeme také memorábiliemi starých fotek z dob založení klubu v sedmdesátých letech minulého století. Tváře mladých Mišíků, Hladíků a Plíhalů zdobí stěny foayeru a dýchají atmosférou, kterou jsme takto na dálku chtěli spolu s naším koncertem zprostředkovat divákům,” říká kytarista a zpěvák Mrakoplaše Martin Kalenda.

Mrakoplaš, pojmenovaný po stejnojmenném mágovi z fantasy románů Terryho Pratchetta, připravuje také 10. ročník benefiční akce Mrakoplaš kontra Alzheimer, tradičního koncertu na podporu výzkumu léčby Alzheimerovy choroby, který proběhne 26. září tohoto roku v Divadle v Dlouhé. S postupným rozvolňováním kultury kapela oznámila i klubový koncert 20. června v Balbínově poetické hospůdce v Praze.

Do konce online turné po klubech českých zbývají už jen jeden díl. Pátou eŠňůru s alternativně bluesovou čtveřicí si můžete pustit na Facebookové stránce nebo YouTube kanálu kapely v neděli 30. května od 20:00.

Facebooková událost: www.facebook.com/events/536768707729623
YouTube klip Návod k použití: https://youtu.be/oqsho4amg_Y

Zdroj: TS