Berlínská Lollapalooza mění lokalitu a láká na Foo Fighters nebo Mumford & Sons.

Třetí ročník festivalu Lollapalooza, který proběhne 9. a 10. září 2017 v Berlíně, bude opět plný novinek. Pořadatelé vybrali pro letošek novou lokalitu a lákají návštěvníky na skvělé kapely v čele s Foof Fighters, Mumford & Sons nebo The XX.

Volba nového působiště padla na jezdecký areál Rennbahn Hoppegarten, který se nachází východně od centra Berlína a pro festival nabízí na 430 hektarech plochy takřka ideální podmínky.  Rekordní počet 70.000 návštěvníků z loňska tak bude s největší pravděpodobností překonán.

Během dvou dnů vystoupí také např. Two Door Cinema Club, London Grammar, Metronomy, Django Django, nebo Mike Perry. Taneční scénu budou reprezentovat Hardwell, Marshmello, Oliver Heldens, NGHTMRE nebo švédští producenti Galantis.

Idea putovního festivalu vzešla v roce 1991 od Perryho Farella, frontmana kultovní rockové kapely Jane’s Addiction a Porno for Pyros, který jej prezentuje jako festival o životním stylu, kde se dostává ke slovu hudba, umění, politické myšlenky a názory mísících se kultur. Každý rok se vybírají ti nejlepší umělci, aby ve finále vytvořily skvělý line up, kde si přijde na své opravdu téměř každý, kdo poslouchá rock, hip hop, folk, elektronickou taneční hudbu nebo třeba i country. Tento původem americký festival se letos odehraje v Berlíně potřetí.

voudenní vstupenky je možné zakoupit za 139 EUR, jednodenní pak shodně na sobotu a neděli za 79 EUR. Kompletní informace o festivalu jsou dostupné na https://www.lollapaloozade.com

Lollapalooza Berlin
Rennbahn  Hoppegarten
9. – 10. 9. 2017
https://www.lollapaloozade.com

Zdroj: LIVE61 s.r.o.