ba:zel pokřtí album We v Kasárnách Karlín

WE je v pořadí druhé album pražského witch-wave dua ba:zel. We je i zároveň završením více než šesti let intenzivního tvůrčího zkoumání, introspekce a následného dolaďování. Po šesti letech od vydání “eye draw(s) the line” (2016) tak vznikla další dlouhohrající deska. Křest proběhne 15. prosince v Kasárnách Karlín, kromě ba:zel vystoupí také Dead Western (USA) a SKY (PL).

Album We je odpovědí na zběsilost, zuřivost vůči bezmoci, na nadvládu, na lidskou hloupost a na absolutní nedostatek zájmu. Průhledem osmi skladeb pozoruje stav našeho současného světa a zároveň nahlíží do budoucnosti se zvláštním až surreálním odstupem. Žijeme ve světě oddělenosti a paralýz. Hrůzy našeho světa jsou nám nadosah, jsou okamžitě poznatelné a i přesto viděné  skrze patinu sociálních sítí a pochybné žurnalistiky.

Bydlení je nedostupné, naše města jsou zahlcena nedbalými airbnb turisty, plíce naší planety hoří. Zabíráme půdu a spotřebováváme vzácnou vodu k chovu zvířat, jen abychom uspokojili svou touhu po mase. Následně vyhazujeme tuny jídla, zatímco většina naší planety trpí hladem. Tento svět je paranoidní, skeptický a pesimistický. A takový se do nás otiskuje ať se nám to líbí nebo ne. WE je jakousi odpovědí na tento otisk a zároveň je pokusem o nalezení naděje a jistého nadhledu.

Album WE vyšlo na pražském labelu XION v limitované vinylové edici sta kusů. Cover artwork zpracovala Juliana Chomová.

„Skladby na WE jsme vytvořili v průběhu let 2017-2019 a vydání alba bylo naplánováno na podzim roku 2020. Když nás pandemie zasáhla, plány na vydání desky se nám rozplynuly. Během lockdownu jsme se tedy znovu pustili do práce na albu, i přestože jsme ho dříve považovali za hotové. Říkali jsme si, že by mohlo být prostě lepší. Dolaďovali jsme detaily, nahrávali nové zpěvy, přidávali, ubírali… Když jsme pak skončili, zjistili jsme, že se pohybujeme v úplně jiném myšlenkovém rámci, než když jsme na albu začali pracovat. To bylo asi zapříčiněno jakousi falešnou utopií, která v počátečních stádiích pandemii doprovázela (delfíni se vracejí do benátských kanálů! Snížení spotřeby uhlí! Klesající hladiny CO2!). Zdálo se nám tenkrát, že problémy, proti kterým jsme se vymezovali a jež jsme pojmenovávali, již nejsou relevantní. Jenže teď, jak se opar zvedá, vidíme, že jsou ještě naléhavější než kdy jindy. Svět stále hoří,“ říká kapela.

FB event: facebook.com/events/1816600085360472
Vstupenky: https://goout.net/cs/bazel-krest-alba%2Bsky%2Bdead-western/szjdypu
Multilink: https://songwhip.com/bazel/we2022
bazelmusic.com
Ba:zel: xionlabel.bandcamp.com/album/we
SKY: sorrowkillsyouth.bandcamp.com/album/p-r-e-y
Dead Western: deadwestern.bandcamp.com

Zdroj: TS