Avi Kaplan, někdejší vokalista Pentatonix, představí v Praze svou folkovou tvář.

Jeho jméno je široké veřejnosti zatím neznámé, ale jeho nezaměnitelný hlas už určitě každý slyšel v hitech nejznámějšího acapella uskupení na světě – Pentatonix. Avi Kaplan je americký zpěvák, skladatel a majitel perfektního basového hlasu. Poté, co v roce 2017 opustil svou domovskou kapelu, ztratil se na chvíli ze scény, pro rok 2020 si ale naplánoval comeback se svou osobnější, folkově laděnou tvorbou. V pražském klubu Rock Café se představí 8. listopadu 2020. Vstupenky (440 Kč) budou v prodeji od 28. února na fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster.

Poté, co v roce 2017 opustil Pentatonix, se Kaplan rozhodl dát si od skládání hudby pauzu. Zasloužený odpočinek po fyzicky i psychicky náročných přejezdech od stadionu ke stadionu však netrval příliš dlouho a zanedlouho se Kaplan vrátil k hudbě podle svých představ bez toho, aby tolik tlačil na svůj hlas. Život v Los Angeles a vystupování na největších světových pódiích vyměnil za skromnou chatu poblíž malebné stezky Natchez Trace v Tennessee. 

Daleko od ruchu velkoměst v obklopení pradávných sekvojí se Kaplan znovu vrátil k folkové a bluegrassové hudbě úzce spjaté s americkou krajinou, na které vyrůstal a je jemu srdci nejbližší: „Konečně dělám hudbu, se kterou mě pojí silné pouto. Vlastně jsem tuhle hudbu skládal vždy, nikdy jsem ale ještě neměl šanci ukázat ji i ostatním,“ prozradil devětadvacetiletý muzikant, jehož debutové EP I’ll Get By vychází 28. února.

Zdroj: TS