Autoriáda 2021

Festival slovenskej literatúry Autoriáda sa uskutoční 04.12.2021 online na facebookových stránkach organizátorov literarnyklub.sk, vydavateľstva KK Bagala, Literárne informačné centrum a Nová Cvernovka.

Jednodňový festival Autorádia vznikol v roku 2017 na platforme Dni slovenskej literatúry v spolupráci s Literárnym informačným centrom, vydavateľstvom KK Bagala a Novou Cvernovkou. Program štvrtého ročníka festivalu predstaví knižné novinky z vydavateľstva KK Bagala, ale aj víťazku  literárnej súťaže Poviedka 2021 a laureáta či laureátku Ceny René – Anasoft litera gymnazistov.

V jubilejnom 25. ročníku súťaže Poviedka po druhýkrát zvíťazila Jana Turzáková. Okrem čítania ukážky z víťazného príspevku Janou Oľhovou, vyhlasovateľ súťaže a vydavateľ Koloman Kertész Bagala uvedie zborník ocenených poviedok.

Už tradičný formát dramatizovaných čítaní Čau o piatej predstaví najnovšiu knihu oceňovaného autora Mareka Vadasa: Šesť cudzincov. Kniha prináša vo Vadasovej tvorbe autorský posun, pretože po troch predošlých zbierkach tematicky opustil africké prostredie. Dej sa odohráva na presne neurčenom mieste, ktoré by mohlo byť malým slovenským mestom v minulosti či budúcnosti. Ukážku z knihy prečíta Richard Stanke.

Nasledovať bude diskusia venovaná 30. výročiu vydavateľstva pôvodnej tvorby KK Bagala, ktoré pri tejto príležitosti vydalo limitované knižnú “EcEdíciu”. Tá obsahuje diela obľúbených slovenských autorov ako Balla, Karol D. Horváth, Tomáš Horváth, Viliam Klimáček, Márius Kopcsay a Pavol Rankov.

Počas záverečného  podujatia festivalu sa obzrieme za 5. ročníkom Cena René – Anasoft litera s koordinátorkou projektu Soňou Urikovou a jej hosťami, medzi ktorými nebude chýbať ani laureát či laureátka tohtoročnej ceny.

__

Usporiadateľmi festivalu Autoriáda 2021 sú OZ literarnyklub.sk, Literárne informačné centrum, vydavateľstvo KK Bagala a Nadácia Cvernovka.

Zdroj: TS