AUDIOPORT: Spoločné varenie a vysielanie Rádia_FM a Rádia Wave.

Rádio_FM a Rádio Wave sa na jesennom Audioporte spoja v kuchyni. Témou a hlavnou ingredienciou ich spoločného živého vysielania bude tentokrát národné jedlo a neostane len pri slovách. Moderátori Galager z Rádia_FM a Bára Šichanová z Rádia Wave budú spoločne so svojimi hosťami variť, ochutnávať a diskutovať výlučne o gastronómii. Už v utorok 17. októbra môžete byť pri tom. Audioport sa bude konať v priestoroch bratislavského Urban House na Laurinskej ulici. Začíname o 18:00. Po 20-tej sa môžete tešiť na koncert českého víťaza projektu Czeching – Lazer Viking a na domácich Fresh Out Of The Bus.

Téma národnej kuchyne sa bude ozývať celodenným vysielaním Rádia_FM. Rozprávať sa budeme o vegánstve s aktivistom a zakladateľom OZ Vegánske hody Martinom Smrekom, o tradičných českých a slovenských jedlách  pripravených bez mäsa sa porozprávame s Barborou Drahovskou a spomenieme aj kuriozity z národných kuchýň.

Poobede sa presúvajú Rádio_FM a Rádio Wave do Urban House na Laurinskej ulici, odkiaľ budú spoločne naživo vysielať od 18-tej hodiny. Poslucháči sú vítaní, vstup na akciu bude voľný. Moderátori Galager (Rádio_FM) a Bára Šichanová (Rádio Wave) privítajú hostí ako šéfkuchára nóbl reštaurácie z hotela Carlton Jozefa Risku, ambasádorku Food Revolution a zakladateľku Jem Iné Janicu Lacovú a foodstylistu Mira Kubečku. Počas celého Audioportu budeme variť. Naživo pred vašimi očami budú vznikať dve hlavné jedlá, ktoré pripravia za slovenský tím moderátori Rádia_FM – Olja Triaška Stefanovič a Ludwig Bagin a za český tím kuchár a autor rubriky Ve vlastní štávě Michal Hromas. Ochutnávať budeme jedlo spolu s poslucháčmi v priamom prenose. Hudobné jednohubky počas moderovaných diskusných blokov bude tvoriť špeciálny playlist vytvorený hudobným dramaturgom Rádia_FM Danielom Balážom.

Večer tradične vyvrcholí o 20-tej hodine koncertami. Českú scénu zastúpi Lazer Viking a slovenskú skupina Fresh Out Of The Bus. Vychutnajte si Audioport z Rádia_FM vo vysielaní už od 18tej, alebo príďte v utorok 17ho októbra do bratislavského Gorila Urban Spaceu osobne. Vstup je voľný.

Audioport je vzájomný audio import/export slovenskej a českej progresívnej, nielen hudobnej scény. Koncerty súčasných slovenských a českých kapiel a interpretov sa pod hlavičkou projektu Audioport konajú dvakrát ročne – striedavo v Prahe a v Bratislave. Projekt je výsledkom dlhodobej spolupráce medzi RTVS a Českým rozhlasom. O hudobnú dramaturgiu koncertov sa starajú Rádio_FM a Radio Wave.

Audioport sa premiérovo konal v máji 2012. Od prvého spoločného vysielania sa na slovensko-českých pódiách vystriedalo už približne deväť kapiel, medzi nimi napríklad Jelly Belly, Fiordmoss, Kittchen, Katarzia, Fallgrapp, Deaths, Tante Elze a Martin Burlas, Cincinaty, PzH, Nvmeri či Katarína Máliková.

Zdroj: TS