Amfik Šírava fest: Amfiteáter na Zemplínskej Šírave zažije po 15 rokoch hudobný festival!

Koncom júla sa na Zemplínskej Šírave uskutoční malý hudobný festival, prvý ročník Amfik Šírava festu. Na piatok 31.júla organizátori pripravili zaujímavý program.

,, Zorganizovať Amfik Šírava fest sme sa rozhodli na poslednú chvíľu a za tie tri týždne čo máme k dispozícií sa nedajú robiť nejaké veľké zázraky. Chceli sme využiť to, že na Šírave tohto roku nebude žiadny hudobný festival a ponúknuť návštevníkom znovuzrodeného amfiteátra aj takúto formu zábavy ´´ povedal hlavný organizátor festivalu Marek Tomko.

Desmod foto

Festival sa rozhodli pomenovať Amfik Šírava fest, keďže sa uskutoční v amfiteátri na stredisku Hôrka. ,, Tento ročník berieme ako takú malú skúšku, aj preto sa predstavia ,,len´´ 4 kapely. Ťahákom bude kapela Desmod, vystúpi aj pre východniarov dobre známa formácia Heľenine oči a návštevníci uvidia aj mladé kapely The Fusion a Freedeggs´´ predstavil hudobný program festu Marek Tomko a dodal: ,,Týmto by som chcel pozvať všetkých Michalovčanov a ľudí z blízkeho okolia, ktorým nie je budúcnosť amfiteátra ľahostajná, aby sa prišli zabaviť a podporiť tento mini hudobný festival svojou účasťou a ukázali nám, že má význam niečo také organizovať. Preto sme aj cenu lístka stanovili na prijateľných 6 €. Robíme to pre ľudí a pokiaľ sa festival vydarí, chceli by sme spraviť ďalšie ročníky a možno časom z toho bude najväčší hudobný festival na východnom Slovensku, potenciál na to určite má´´ zakončil s úsmevom Marek Tomko.

Na festival sa teší aj spevák kapely Desmod – Kuly: ,,Na Šírave je stále výborná atmosféra, perfektní ľudia a som rád, že aj vďaka Amfik festu si na Šírave zahráme aj tento rok. Bude to náš jediný ,letný koncert na ďalekom východe´ tak si ho príďte s nami spoločne užiť“.

Amfik Sirava fest bilboard

Zdroj: Boris Karch, PR manažér Amfik Šírava fest