Alexej JAGUDIN a ICE STARS v Bratislave 27. februára!

Fenomenálny ruský krasokorčuliar Alexej Jagudin prichádza na Slovensko. 27. februára 2018 predstaví svoju šou Ice Stars na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Alexej Jagudin je jediný krasokorčuliar na svete, ktorý v starom systéme bodovania dostal na zimných olympijských hrách štyrikrát známku 6,0 za umelecký dojem. Nielen jeho fanúšikovia, ale celý športový svet si ho bude navždy spájať s legendárnym voľným programom na motívy filmu „Muž so železnou maskou“. Fenomenálny výkon, technická náročnosť a mimoriadne umelecké stvárnenie mu priniesli vytúženú zlatú olympijskú medailu. Množstvo spomienok má Jagudin aj na samotnú Bratislavu, kde vo februári predvedie svoju šou. V roku 2001 tu získal počas majstrovstiev Európy striebro.

6 olympijských víťazov a 14 majstrov sveta

Šou Ice Stars je nabitá hviezdami ruskej krasokorčuliarskej školy. Diváci majú jedinečnú šancu vidieť počas jednej šou 6 olympijských víťazov a 14 majstrov sveta. Po dvoch rokoch sa v Bratislave predstavia olympijskí víťazi Tatiana Volosožarová, Maxim Traňkov. Ruská športová dvojica si získala srdcia Slovákov počas európskeho šampionátu, ktorý hostila Bratislava v januári 2016. Pár mesiacov po ňom oznámil sympatický manželský pár prestávku v aktívnej kariére, pretože Tatiana čakala ich prvé spoločné dieťa. Na ľad sa vracajú v rekordne krátkom čase.

Skvelú šou chystajú aj ďalší olympijskí víťazi Tatiana Totmianinová, Maxim Marinin. Bratislava tak uvidí v akcii aj manželku Alexeja Jagudina a matku jeho dvoch dcér. Staršia Líza má už síce sedem rokov, no mladšiu Michel porodila Totmianinová len pred rokom.

Synchronizované korčuľovanie

Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave sa divákom predstaví aj historicky najúspešnejší český tím v synchronizovanom korčuľovaní – Olympia. Desaťnásobné majsterky Českej republiky sa môžu pochváliť každoročnou účasťou na majstrovstvách sveta. Keďže Bratislava synchronizované korčuľovanie na svetovej úrovni doteraz nezažila, divákov čaká nezabudnuteľný zážitok.

Domáce hviezdy

Bratislavskému publiku sa predstaví aj mimoriadne obľúbený slovenský tanečný pár Lucie Myslivečková, Lukáš Csölley. Pre Jagudinovu šou Ice Stars pripravujú špeciálne tanečné číslo a už v predstihu avizujú, že Slováci sa majú na čo tešiť. Spolu so svetovou elitou bude korčuľovať aj jeden z najväčších talentov slovenského krasokorčuľovania, len 11-ročný Lukáš Václavík. Na ľade ho tak môžete vidieť s olympijskými víťazmi, majstrami sveta či samotným Alexejom Jagudinom.

Zdroj: XL