Ako vyzerá jeseň v podaní známeho dua PACI PAC? Nový singel, turné a miliónové čísla!

Začiatok jesene odštartovali vo veľkom štýle. Reč je o obľúbenej dvojici PACI PAC, ktorá sa teší priazni detí, ale i dospelákov. Dôkazom je úspešný štart jesenného turné, ale aj mimoriadny záujem o skladby a videá veselého speváckeho dua.

Hudobno – vzdelávací projekt PACI PAC, v ktorého pozadí stojí dvojica umelcov: talentovaná herečka Adriana „Paci“ Pešinová a bývalý člen skupiny Iné Kafé Mário „Pac“ Praženec, ani v závere roka nezaháľa. Prvú októbrovú nedeľu odštartovali turné, pred pár dňami vydali nový singel a s jedným z videoklipov dosiahli rekordnú sledovanosť na YouTube!

Desiatky miliónov videní

Úspechy so svojimi skladbami a videami pre deti dosahujú už pravidelne. Avšak, obrovskou sledovanosťou videoklipu Slon, ktorý pochádza z DVD PACI PAC 2, sa celkový počet vzhliadnutí približuje k číslovke 90 miliónov! Stal sa tak historicky druhým najsledovanejším slovenským videoklipom na YouTube a má našliapnuté bodovať ešte vyššie. Tromfne ho novinka Mliečko? Nechajme sa prekvapiť. Každopádne, úspech daných rozmerov, najmä v našich končinách a v kategórii detskej tvorby, je naozaj triumfálny!

Ďalšia chytľavá novinka

Dvojica PACI PAC predstavila novinku Mliečko iba pred pár dňami. Jej dej sa odohráva v krásnej gazdovskej dedinke Abeland pri Lozorne. Azda aj preto si hlavnú úlohu v klipe strihol ten najpovolanejší. Viac už prezrádza Adriana aka PACI: „ Mário je veľký fanúšik relácie Farma. Bol nadšený, keď hospodár Bagár prijal účinkovanie v klipe a ihneď sa veľmi skamarátili. Okrem neho si tu zahral aj Dominik Hopjak, známy športovec, tréner, triatlonista, bežec a spoluzakladateľ slovenského crossfitu. V klipe účinkujú aj deti z DanceKids a futbal si v ňom zahrali mladí futbalisti z Lábu a Marianky.“

Osvedčená spolupráca

O hudbu a text sa postaral Mário Praženec alias PAC, o scenár Adriana PACI Pešinová a klip točil dvorný režisér obľúbeného dua, Miro Roháček. O krásny nový vizuál, ako i návrh kulís, sa zas pričinil grafik Stano JAS Malák. Videoklip vznikol v spolupráci so značkou Rajo a ich produktom Brejky, mimo iného partnerom aktuálneho turné PACI PAC.

Kde ich môžete vidieť?

Ako sme už načrtli, dvojicu možno v najbližších týždňoch vidieť aj naživo. Ich turné  odštartovalo 6.10.2019 a celkovo má 14 zastávok naprieč celým Slovenskom. „Pred prvým koncertom v Dolnom Kubíne, kde sme hrali vôbec po prvýkrát, sme mali i trému. Nakoniec všetko dobre dopadlo a prišli si nás pozrieť stovky ľudí. Nechýbali pesničky Levík Leo či novinka Mliečko. Ľudia na ne reagovali fantasticky, deti tancovali pod pódiom a rad na fotku s nami po koncerte nemal konca,“ prezrádza pozadie prvého vystúpenia v rámci turné mužská polovica známeho dua, Mário Praženec. PACI ho doplnila slovami: „Taktiež sme vyskúšali nové kostýmy. Deťom sa páčil hlavne Pán Trampolíni, ktorý poskakoval hore dole po pódiu a veselú atmosféru o to viac umocnil.“ Rovnako úspešný bol aj druhý koncert, ktorý sa v Spišskej novej Vsi uskutočnil v nedeľu 13.10. „Opäť sme si užili vystúpenie s vypredanou sálou a parádnou atmosférou, ale najmä radosť detí i dospelákov,“ zhodnotil posledné vystúpenie PAC.

Najbližšie sa PACI PAC predstavia v Považskej Bystrici 23.10. a Trnave 24.10. Turné ďalej pokračuje V Snine, Vranove nad Topľou, Bratislave, Michalovciach, Sobranciach, Trebišove, či Humennom a zakončené bude 28.11.2019 v Banskej Bystrici.

PACI PAC navštívia však aj tieto mestá:
25.10. Žiar nad Hronom – MsKC – 17.00h
26.10. Žilina – Dom odborov – 17.00h
27.10. Snina – MsKS – 10.00h
27.10. Vranov nad Topľou – Mestský dom kultúry – 16.00h
15.11. Bratislava – DK Dúbravka – 17.00h
16.11. Michalovce – MsKS – 10.00h
16.11. Sobrance – Centrum voľného času – 16.00h
17.11. Trebišov – MsKS – 10.00h
17.11. Humenné – MsKS – 16.00h
28.11. Banská Bystrica – Aula SZU – 17.00h

Lístky na predstavenie si môžete kúpiť v sieti predpredaj.sk ( https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/paci-pac-kamarati-2019-slovensko/ ) alebo v pokladni priamo na mieste konania. Každé dieťa pri vstupe dostane zdarma chutné a zdravé mliečko Brejky. „ Lístky sa rýchlo míňajú, s ich kúpou príliš neváhajte,“ upozorňuje Mário Praženec a zároveň dodáva, že dlhoročnú priazeň detí si spolu s PACI nesmierne vážia a veria, že svojich fanúšikov nesklamú ani v ďalších rokoch.

Zdroj:TS