Ako programovať vizuály? A4 organizuje workshop živého kódovania v Hydre.

Začiatkom decembra vás A4 na online workshope spojí s Oliviou Jack, vývojárkou Hydry, systému inšpirovaného analógovou modulárnou syntézou.

Olivia Jack vás uvedie do tvorby živých vizuálov vo flexibilnom systéme Hydra. Workshop je úvodom do ‘live-codingu’, teda programovania pomocou online vizuálneho syntetizátora Hydra (http://hydra.ojack.xyz/), inšpirovaného analógovou modulárnou syntézou. Hydra umožňuje transformáciu, moduláciu a zlučovanie viacerých vizuálnych zdrojov (oscilátorov, kamier, okien aplikácii, videostreamov) prostredníctvom kombinovaných funkčných sekvencií. Workshop poslúži ako úvod do kreatívneho programovania a tvorby vizuálov Hydre. Workshop je určený aj pre úplných začiatočníkov. Účastníci budú potrebovať vlastné PC alebo laptop, internetové pripojenie a slúchadlá.

Olivia Jack je programátorka a umelkyňa, ktorá pracuje s open-source softvérom, kartografiou, živým kódovaním a experimentálnymi rozhraniami. Jej výskumné záujmy zahŕňajú algoritmické znázornenia chaosu a neistoty, vytváranie peer2peer sietí a živé kódovanie ako spôsob kontinuálneho dialógu alebo spätnoväzbovej slučky medzi ňou a jej počítačom. Je tiež vývojárkou platformy Hydra. V rámci nej sa zameriava na živé kódovanie vizuálnych obsahov, ktoré je inšpirované analógovou modulárnou syntézou. Olivia Jack pochádza zo San Francisca, no v súčasnosti žije v kolumbijskej Bogote, kde vytvára interaktívne vizualizácie pre tanečné a divadelné laboratórium ATI-ERRA.

Dvojdňový online workshop vedený Oliviou Jack sa odohrá 4-5.12.

Pre účasť na workshope je nutné vopred uhradiť registračný poplatok tu a vyplniť registračný formulár, ktorý nájdete tu.

Podujatie organizuje A4 v rámci projektu medzinárodnej spolupráce Re-Imagine Europe, spolufinancovaného z programu EU Kreatívna Európa, Fondom na podporu umenia a hlavným mestom SR Bratislava.

Podujatie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/715681445736646
Registrácia: https://goout.net/sk/live-coding-visuals-with-hydra/szyosdr/
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdYLybbvTb1SkEKp5daxgcS1q11q_S9izgpnuyw0z4Mjni1ow/viewform

Zdroj: A4