Ako bude vyzerať časový harmonogram vystúpení interpretov a sprievodný program festivalu Hip Hop Žije?

Festival Hip Hop Žije otvára svoje brány už o pár dní, a tak prichádza čas na zverejnenie ďalších podstatných informácií vrátane časového harmonogramu vystúpení a aj sprievodného programu. Ten bude veľmi pestrý a organizátori opäť dvíhajú latku o niečo vyššie, čo sa potvrdilo už pri zverejnení dvoch zahraničných headlinerov. Ako je vám už snáď všetkým dobre známe, najväčší rapový festival na Slovensku sa bude konať 1.3. júla na bratislavských Zlatých Pieskoch.

Teraz teda predstavujeme kompletný line-up a časový harmonogram vystúpení na všetkých stageoch, takže pre vás bude o niečo jednoduchšie si naplánovať a prispôsobiť, ktoré koncerty navštívite. Štvrtý ročník festivalu Hip Hop Žije navštívi v tomto roku drvivá väčšina slovenskej rapovej scény a rovnako aj zopár českých kolegov, no a čerešničkou na torte bude dvojica legendárnych interpretov zo zahraničia – Pusha T a DJ Premier 

Line Up 2016-2

Okrem bohatého hudobného programu sa môžu návštevníci tešiť aj na zaujímavý sprievodný program úzko prepojený so všetkými elementami hip hopu. Tento rok festival spojil sily so Slovenskou Basketbalovou Asociáciou, a tak sa na festivale bude konať aj oficiálny streetball 3×3 turnaj, pričom víťaz postúti do slovenského finále, ktoré sa bude konať 10. júla v nákupnom centre Eurovea Bratislava. V prípade, že by ste mali záujem zapojiť sa do tohto celosvetového projektu, svoj tím môžete prihlásiť na mailovej adrese kovacovsky.adam@gmail.com.

Ak ste si mysleli, že je to všetko, veľmi radi vás vyvedieme z omylu. Hip Hop Žije v spolupráci s The Legits vám tento rok pripravil už tretí ročník jedinečného sprievodného programu – The Legits Battle Jam a po prvý krát mení koncept, keďže sa tentokrát nedočkáme klasických battlov, ale exhibičných. Menovite Hasta La Muerte crew s členmi z celého Slovenska, Stred crew zo Zvolena a posledná crew bude výber Slovenska, prevažne vyskladaná z chalanov od Laciho Strika zo Strike Force One, doplnenú o dvoch top bboys z východného Slovenska. Tieto tri crews si to rozdajú medzi sebou formátom každý s každým bez poroty a ďalších zbytočných pravidiel.

Ešte stále je možnosť zakúpiť si lístky v predpredaji na ticketportal, prípadne zvýhodnené balíčky na rukahore.sk.

basketball

Zdroj: Hip Hop Žije