Agi Hlavenková vydáva debutové EP Nechajte ma horieť! Agi Hlavenková predstavuje debutové EP s názvom Nechajte ma horieť!

Agi Hlavenková je slovenská speváčka, ktorá sa verejnosti prvýkrát predstavila v roku 2019 so singlom Vesmír. O dva roky neskôr prichádza s debutovým EP Nechajte ma horieť, ktoré vydáva na streamovacích službách Spotify, Apple Music, iTunes, Deezer a ďalších. Obsahuje štyri skladby Ďalej, S niekým iným, Bludný kruhPopol a takto znie!

Osobné texty 

Štyri skladby spája jeden spoločný znak: úprimné, osobné texty. Verše ako “aj tak si nenavyberám z bullshit jobov na trhu” či “život je len bludný kruh a my snažíme sa stále nájsť veľa aj keď v mále” zatínajú do živého a mieria na cieľovú skupinu mladých ľudí, ktorí už stihli počas svojho života stratiť nejaké tie ideály. Okrem priamočiarych vyjadrení v textoch nájdeme tiež veľa symbolov, ako napríklad “vidím len prázdne fľaše, z ktorých život všetko vypil” či “ak horím, nechajte ma horieť, pomaly premením sa na popol”.

Tieto texty si všetky speváčka napísala sama, a práve z posledného spomenutého verša si vybrala aj názov EP, ktorý podľa nej nesie takýto význam: “Symbol horiaceho ohňa vie byť veľmi dobre využitý pre vyjadrenie rôznych pocitov. Na jednej strane môže znamenať absolútnu deštrukciu, na strane druhej aj absolútne zapálenie pre vec. „Nechajte ma horieť“ teda znamená niečo v zmysle: či už sa úplne ničím alebo som úplne šťastná, nechajte ma žiť tento pocit!” Speváčka teda naznačuje, že tak ako pozitívnym, tak ani negatívnym pocitom sa nechce vyhnúť – práve naopak, chce ich naplno zažiť, bez toho, aby jej v tom niekto bránil.

Zvuk živej kapely 

Okrem textov je tiež zaujímavá hudobná zložka skladieb, ktorá s výnimkou Bludného kruhu, obsahuje len živé nástroje. Zatiaľ čo mnohí mladí umelci si dnes vyberajú cestu elektronickej produkcie hudby, Agi zostáva verná kapelnému zvuku: “V tomto sa zatiaľ úplne nechytám na novodobý trend používania elektroniky v skladbách, naozaj sa mi páči zvuk živých bicích, basy, gitary a klavíra. Výnimkou je Bludný kruh, v ktorom nie sú počuť len živé nástroje, táto skladba bola pre mňa trochu takým experimentom. Každopádne, myslím, že moje ďalšie hudobné smerovanie sa bude stále uberať skôr tou “živou” cestou.”

Hudbu si, tak isto ako texty, zložila Agi sama. Na nahrávanie si potom zavolala viacerých šikovných hudobníkov (z ktorých sú niektorí aj pôvodnými členmi speváčkinej kapely): Robert Spurný – elektrická gitara (Ďalej, S niekým iným, Bludný kruh, Popol), Damian Szabó – kláves (Ďalej, S niekým iným, Bludný kruh, Popol), Laura Jašková – basgitara (Ďalej, S niekým iným, Popol), Tomáš Hríbik – bicie (Ďalej, S niekým iným, Popol), Jakub Kolesár – basgitara (Bludný kruh), Dominik Špuler – bicie (Bludný kruh). Nahrávalo sa v štúdiu Lavagance, kde sa o nahrávací proces, mix aj mastering postaral Tom Lobb (nahrávanie: Ďalej, S niekým iným, Bludný kruh, Popol, mix a mastering: Ďalej, S niekým iným, Popol) a Marek Rakovický (mix a mastering: Bludný kruh). Cover photo odfotila Andrea Blahová. Tvorba a vydanie EP bolo podporené Fondom na podporu umenia.

Zdroj: TS