Afterdark Fest vol. V: Sur Austru, Northern Plague, Abstract, Prison Of My Life.

AFTERDARK FEST pokračuje s ďalším pokračovaním! Tentokrát sa predstaví kapela SUR AUSTRU, ktorá povstala z popola NEGURA BUNGET v podobe dvoch členov a momentálne chystá nový album, ktorý bude zahltený transylvánskym black metalom. Môžeme sa taktiež tešiť aj na skladby od NEGURA BUNGET.

Poliaci NORTHERN PLAGUE nám predstavia ich podobu death/black metalu so silnou temnou atmosférou. ABSTRACT sú už na našej scéne pomaly legendou a svoj inštrumentálny metal hrajú mimoriadne progresívne, nápadito a s veľkou dávkou energie. Celú akciu otvoria melodickí death metalisti – PRISON OF MY LIFE.

Zároveň bude na akcii prebiehať výstava talentovanej umelkyne, ktorá vystupuje pod menom – ALEXANDRA POWER. Jej diela majú závan melanchólie a dávku temnoty s kopou ukrytých symbolov, ktoré si žiadajú zvýšenú pozornosť. Do Nitry berie hlavne novinky z jej novej série s prvkami metalických farieb. Rozhodne je sa na čo tešiť.

Turné kapiel Sur Austru, Northern Plague, Abstract zahŕňa aj zastávku v Banskej Bystrici, kde si zahrajú aj GUZZLE BOOZE (29. marca 2019) a v Bratislave bez predkapely (31. marec 2019).

FB event Nitra: https://www.facebook.com/events/240821090183842/
FB event Banská Bystrica: https://www.facebook.com/events/941263679415519/
FB event Bratislava: https://www.facebook.com/events/2273902576156172/

Line-up:
SUR AUSTRU (Transylvania black metal – Rumunsko)
NORTHERN PLAGUE (Death/black metal – Poľsko)
ABSTRACT (Instrumental metal – Banská Bystrica)
PRISON OF MY LIFE (Melodic death metal – Nitra)
ALEXANDRA POWER

 

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor/Hlukoskop.sk