Addictive party: Nová tvár poľskej EDM scérny!

Úlohy headlinera blížiacej sa Addictive party sa tentoraz premiérovo zhostil mladý DJ a producent z Poľska. Je to úplne prvý výber Adiktívky z krajiny našich severných susedov. Arctic Moon na Slovensku už o týždeň!

Arctic Moon, vlastným menom Thomas Popielarski, privoňal k elektronickej hudbe už v jeho detstve. Hlavným motívom k jeho novej „láske“ bola hlavne rozmanitosť zvuku a emócie, ktoré pocítil hneď v prvých tónoch. V roku 2004, ešte mladý tínedžer, sa rozhodol venovať hudobným sofware-om, z ktorých chcel v krátkej budúcnosti niečo vyťažiť. Postupom času si začal vyvíjať vlastný sound, ktorý začal formovať do mnoho „odrôd“ elektronickej hudby, najmä house, trance a hard trance. Jeho prvé významné rozhodnutie kariéry prišlo v roku 2007. Začiatkom tohto roka sa rozhodol Thomas nasmerovať svoj sound do trance-ových vôd s charakteristickými črtami trance soundu a upliftových melódií.

Arctic

Na každý sound producenta vplýva hneď niekoľko hudobných vplyvov. Arctic Moon nie je žiadnou výnimkou. Sám tvrdí, že jeho producentský sound najviac ovplyvňuje klasická hudba, hudba New Age, chill out a dokonca aj rock. Všetky tieto vplyvy, plus Thomasov talent, vytvoril veľmi energický a pôvabný sound, ktorý debutoval realesom Cold Planet v roku 2008.

Tento prvý release sa stal až natoľko úspešný, že ho supportovali najväčšie mená EDM scény – Tiesto, Above & Beyond, Armin van Buuren alebo Solarstone. Dokonca bol tento track zaradený na dve veľmi známe kompilácie Mellomania Vol. 13 a Techno Club Vol. 26.

Úspech tohto tracku veľmi motivoval Thomasa a preto v krátkom slede prišli dve ďalšie pecky s názvom Overnight a On Silver Wings. Oba tracky podporil Armin van Buuren nasadením do svojej top radio show A State of Trance. Jeho ďalší väčší prelom zaznamenal track Afterworld, ktorý vyhral v spomínanej radio show divácku rubriku Future Favorite. Avšak až rok 2010 znamenal opravdivý prelom do sveta trance-ovej špičky. A ktorý release to má na svedomí? True Romance je najúspešnejším releasom v doterajšej kariére Arctic Moona. K jeho referenciám by sme mohli venovať samostatný odstavec. Lepšie bude, ak si ho vychutnáte v nasledujúcom videu.

Jeho aktuálny sound najviac reprezentuje nedávny release Adelaide, ktorý vyšiel spolu so svojim predchodcom na labeli Future Sound of Egypt. Tento mladý Poliak sa postupne šplhá vyššie a vyššie. Všetky tieto úspechy sa odzrkadlili aj zväčšením jeho základne fanúšikov a určite aj novými DJ-skými možnosťami. Už o pár dní sa jednej uchopí a predvedie slovenskému publiku jeden nezabudnuteľný hudobný zážitok!

31.3.2012 Addictive party presents
Arctic Moon /Poland/
David Hanc
Martin Michniak
Neitus
Bowling Dance Club Levice
Normal ticket: 4 € do 23:00/ 4,9 € po 23:00 / VIP 8 €
Rezervácie VIP vstupeniek posielajte mailom na addictive@websound.eu (Meno a počet VIP miest)

Addictive party

Zdroj: AP – team
Pulbikoval: Redakcia GREGI.NET