Adam Ďurica natočil svoj najdojímavejší videoklip.

Talentovaný spevák a hudobník predstavil svoj tretí videoklip z albumu Spolu. Opäť na ňom spolupracoval s českým režisérom Ondrejom Urbancom a opäť sa nahrával v Čechách. Tentokrát sa však vo videoklipe okrem Adama objavia aj dvaja českí herci Karel Zima a Hanka Sršňová.

Aktuálny videoklip Navzájom je v poradí už treťou Adamovou spoluprácou s českým režisérom Ondrejom Urbancom. Prvýkrát sa stretli pri klipe Spolu. Následne sme ich pracovitosť a vzájomný rešpekt mohli vidieť v krásnom klipe, v ktorom dominovala príroda a mužská samota, Dovtedy.

„Ondrej ma presvedčil už pri klipe Spolu. Video ku skladbe Dovtedy považujem za ešte lepšie a ako sa ukázalo pri nakrúcaní klipu Navzájom, Ondrej urobil opäť skvelú prácu a možno aj najlepší videoklip z jeho réžie pre mňa. Som s ním veľmi spokojný a pri každom natáčaní mi svojou prirodzenosťou a prístupom k práci dokazuje, že je skutočne kvalitný režisér,“ pochvaľuje si spoluprácu s Ondrejom Adam.

„S Adamom sa mi robí výborne. Necháva mi voľné ruky v tvorbe a toho si ja veľmi cením,“ prezradil na adresu Adama Ondrej.

Režisér do videoklipu, ktorého príbeh je o dvoch bezdomovcoch, ktorí sa tešia z maličkosti a žijú jeden pre druhého, obsadil českých hercov. Populárneho Karla Zimu (Lidice, Temný kraj, Pustina) a šarmantnú Hanku Sršňovú (Ako sa krotia krokodíly, Nemocnice na kraji města).

„Karel a Hanka sú naozaj skvelí herci, ktorí majú dlhoročné skúsenosti s filmom a seriálmi a v klipe Navzájom to aj ukázali. Tento herecký vklad je pre klip veľmi dôležitý. Oni tomu dodali tú pravú emóciu. Ale okrem toho sú aj skvelí ľudia plní humoru. Celé nakrúcanie nás bavili svojimi historkami z natáčania. Karel má asi nekonečnú zásobu vtipov, ktoré vie neskutočne dobre podať. Celé natáčanie sme si proste užili a skvele sme sa bavili,“ teší sa zo spolupráce s Karlom a Hankou Adam.

Lokácie videoklipu Navzájom boli v porovnaní s predchádzajúcimi Adamovými klipmi dosť neštandardné. Nakrúcalo sa na územiach, v ktorých žijú skutoční bezdomovci. Čiže žiadne nafingované kulisy, ale čistá realita.

„Lokácie sme tentokrát vyberali veľmi dlho. Pôvodne sme mali točiť v starom opustenom dome uprostred lesa v západných Čechách. Ževraj v ňom v noci aj straší, hovoril majiteľ. Nakoniec sme ale našli miesto v Prahe na starom nádraží Žižkov na slepej koľaji, kde žijú bezdomovci. Miesto sa nám do klipu hodilo a bolo veľmi autentické. Okrem toho sme mali vyhliadnutú starú priemyselnú halu v Kolbenových závodoch. Orieškom bol kostol, ktorý nám trval zohnať najdlhšie, pretože zohnať povolenie od cirkvi, to nie je len tak,“ usmial sa Ondrej.

„Celý námet klipu, teda to, že to bude klip o dvoch bezdomovcoch, bol môj nápad. Celý čas som vedel, čo nás čaká, ale keď som prišiel na plac, do reálneho bezdomoveckého príbytku, veľmi ma to dostalo. Až tam som si uvedomil ako títo ľudia žijú, že to nemajú vôbec ľahké a že nie je sranda v takýchto podmienkach prežiť, hlavne, keď zima bola naozaj krutá,“ zamyslel sa Adam nad životom ľudí bez domova.

Nová pieseň ako aj ostatné skladby z albumu Spolu zaznejú už o pár týždňov na koncertnom turné s názvom Spolu Tour, ktoré Adam v týchto dňoch spoločne so svojou kapelou intenzívne pripravuje. Okrem nového albumu zaznejú piesne aj z predošlej dosky Mandolína a objavia sa aj skladby z ranného Adamovho obdobia. Môžeme sa tešiť na 12 skvelých koncertov od Prahy cez Bratislavu až po Košice. Vstupenky na Spolu Tour sú v predaji v sieti Ticketportal. 

Navzájom
(hudba: Adam Ďurica, text: Vlado Krausz)

si v mojom srdci

a ja som v tvojom

po všetkých našich

mieroch a bojoch

po všetkých výhrach

prehrách a postojoch

som v tvojom srdci

a ty si v mojom

máme podnájom

v sebe navzájom

si v mojej krvi

a ja som v tvojej

cez pokoj v duši

i nepokoje

delí sa každá

bunka na dvoje

som v tvojej krvi

a ty si v mojej

máme podnájom

v sebe navzájom

si v mojich plánoch

a ja som v tvojich

ak práve nespím

pri tebe stojím

ak niečo bolí

rýchlo sa zhojí

som v tvojich plánoch

a ty si v mojich

máme podnájom

v sebe navzájom

Zdroj: Universal Music s.r.o.