Abba the show: 26. januára v Bratislave!

BEZ NAJMENŠÍCH POCHYBNOSTÍ IDE O NAJAUTENTICKEJŠIU ABBU DNEŠNEJ DOBY. ZÁSLUHU NA TOMTO FAKTE MAJÚ NEPOCHYBNE AJ PÔVODNÍ ČLENOVIA SKUPINY ABBA, KTORÍ V ABBA THE SHOW VYSTUPUJÚ.

ABBA THE SHOW VYCHÁDZA Z PÔVODNÉHO PRÍBEHU ABBY – OD ICH EUROVISION ZAČIATKOV CELOU CESTOU AŽ K HLAVNÉMU ÚSPECHU V HITPARÁDACH. JE PREZENTOVANÁ ŠVÉDSKOU WATERLOO, SLÁVNOU SVETOVOU SKUPINOU, KTORÁ PRIVIEDLA ABBU OPÄŤ K ŽIVOTU, SPOLU S NÁRODNÝM LONDÝNSKYM SYMFONICKÝM ORCHESTROM VEDENÝM MATTHEWOM FREEMANOM.

ABBA STÁLE PREDÁVA 2 MILIÓNY NAHRÁVOK ROČNE – A PRÁVE TOTO VYSTÚPENIE PREDSTAVÍ NAJÚŽASNEJŠIE A NAJSLÁVNEJŠIE HITY FORMOU DVOJHODINOVEJ FANTASTICKEJ MUZIKÁLNEJ SHOW A ORIGINÁLNYCH KOSTÝMOV. AKO BY ABBA NIKDY NESKONČILA!

ABBA

Show, ktorá od svojich začiatkov v roku 2001 prešla značným umeleckým vývojom, ponúka publiku moderné predstavenie hodné súčasných merítok. V rámci nostalgického večera nebudú chýbať živé projekcie, úchvatné svetlá a výborný zvuk.

„Bolo vynaloženého veľa úsilia, aby toto predstavenie bolo najväčšou poctou jednej z najlepších popových kapiel všetkých dôb,“ uviedol Bono na adresu Abba The Show.

ABBA

Táto prepracovaná produkcia prináša výnimočný zážitok, ktorý je umocnený kvalitou pôvodných skladieb skupiny ABBA. Za tri najdôležitejšie piliere úspechu ABBA THE SHOW môžeme považovať nasledujúce fakty:

1) Švédske speváčky Katja a Camilla, ktoré vyžarujú ABBU celým svojím výkonom.
2) Londýnsky národný symfonický orchester vedený Matthewom Freemanom je jedným z najlepších orchestrov v Európe a pracoval s hviezdami ako Elvis Costello, Robbie Williams či Sir Cliff Richard.
3) Účinkovanie pôvodných muzikantov ABBA. Ak ste náhodou prekvapení, prečo sa bývalí hudobníci ABBA rozhodli tohto predstavenia zúčastniť, tu je zopár z ich odpovedí:

Mats Ronander (gitarista a spevák na turné ABBA):
„Myslím, že ABBA THE SHOW je najlepšia pocta skupine ABBA, aká kedy vznikla! Kapela je veľmi profesionálna a produkcia je úžasná! Je to zábava hráť túto krásnu hudbu znova po 30 rokoch!“

Ulf Andersson (hráč na saxofón na svetovom turné skupiny ABBA):
„Reakcie z publika sú podobné tomu, čo sme zažili v sedemdesiatych rokoch. Je skvelé vrátiť spomienky a dostať príležitosť hrať skladby jednej z najúspešnejších kapiel na svete druhý krát v živote.“

Finn Sjöberg (gitarista na turné skupiny ABBA):
„Vystúpenie má vážne ambície predstaviť skupinu ABBA tak, ako by mohla znieť dnes.“

Janne Schaffer (gitarista na väčšine albumoch skupiny ABBA):
„Môj obľúbený okamih v show je gitarové sólo v skladbe Eagle, ktoré som nahrával so skupinou ABBA, a keď sa naskytne príležitosť povedať publiku niečo skutočného o tejto skupine.“

Lasse Wellander (hlavný gitarista na turné a nahrávkach ABBA):
„V skutočnosti sa riadime dedičstvom skupiny ABBA a spôsob, akým sú skladby prezentované, patrí k absolútnej špičke.“

Roger Palm (bubeník z Dancing Queen a množstva ďalších hitov ABBA):
„Môj obľúbený moment počas koncertu je, keď začneme hrať „Dancing Queen“ a všetci sa k nám pridajú.“

FAKTY O ABBA THE SHOW
– Premiéra: 27. september 2001 – Ibsenhuset, Skien, Norsko
– Počet krajín, kde sa show predstavila: 35
– Celkový počet divákov: viac ako 2.000.000
– Najväčšia show: Sao Paolo (Brazílie) – 70.000 ľudí
– Ocenenia: Limelight Cena IQ časopisu v Londýne v roku 2010

Najlepší žúr od čias ABBY zažite 26.januára 2012 v HANT ARENE na Pasienkoch v Bratislave!
VSTUPENKY OD 25,- €

XL

Zdroj: XL
Publikoval: Redakcia GREGI.NET