A4 chystá hudobno-kutilský workshop: Arduino pre začiatočníkov.

A4 – priestor súčasnej kultúry v Bratislave pozýva na jednodňový workshop, na ktorom sa naučíte vytvárať hudbu prepájaním počítača a okolitého sveta. Stačí na to lacný a dostupný mikrokontrolér Arduino, zopár senzorov a trochu programovania. Úvodný workshop pre tých, ktorí si chcú niečo take vyskúšať, sa uskutoční v sobotu 14. septembra v priestoroch čerstvo rozšírenej A4. 

Workshop pod vedením hudobníka a programátora Fera Királya je určený pre všetkých, ktorých zaujíma kreatívne spojenie fyzického sveta s počítačom prostredníctvom Arduina – programovateľného mikrokontrolera, využiteľného pri tvorbe interaktívnych umeleckých inštalácií, hudobných nástrojov či performancií.Arduino je platforma na spájanie fyzického sveta s digitálnyma je navrhnuté tak, aby umožnilo tvorivo pracovať s technológiami aj ľuďom, ktorí nemajú veľké skúsenosti s programovaním. Workshop je teda vhodný aj pre úplných začiatočníkov. Čo čaká účastníkov workshopu? Vytvoria si jednoduchý hudobný nástroj s pomocou senzorov, naučia sa základy fungovania Arduina a vyskúšajú si tvorbu samotného zvuku v jazyku SuperCollider s vopred pripraveným kódom od lektora.

Je nutné si priniesť vlastný počítač. Registrácia vopred na workshop@a4.sk, v cene workshopu 20 EUR je zahrnutá doštička Arduino a materiál. Dĺžka trvania od 10.30 do 18.00. Alarm will sound! 

Lektor: Fero Király

Fero Király je absolventom Hudobnej fakulty VŠMU v Bratislave kde vyštudoval hru na klavír. Zaoberá sa hudobnými projektmi s presahom do performance, sound artu, inštaláciami, interpretáciou súčasnej hudby, hudobnými reinterpretáciami výtvarných diel, ako aj edukačnými projektmi v oblasti hudby, hudobnej kompozície a sound artu. Využíva pri tom nové hraničné experimentálne polohy, vytvára si vlastný software a rád spolupracuje na projektoch s inými umelcami s viacdisciplinárnym zameraním. Okrem súboru Cluster, ktorý je jeho domovským projektom, je súčasťou mnohých slovenských aj medzinárodných umeleckých platforiem ako VENI, Király & Žabková, Námestie Republiky, Dirt ensemble, Urban H., a iných.

V rámci projektu medzinárodnej spolupráce Re-Imagine Europe, spolufinancovaného z programu EU Kreatívna Európa, Fondom na podporu umenia a Bratislavským samosprávnym krajom.

Facebook event: https://www.facebook.com/events/2629985347031725/?active_tab=discussion
Podujatie: https://a4.sk/events/2019/09/14/µctrl-arduino-pre-zaciatocnikov/

Zdroj: A4