16-ty ročník  TOPFESTu odštartoval letnú festivalovú sezónu!

Festival TOPFEST má za sebou 16-ty ročník! Headlinerom druhého večera na Zelenej vode bola britská legenda Apollo 440, ktorá patrí k špičke elektronickej scény. Na troch pódiách to roztočili Arzén, Čechomor, Lukáš Adamec či Zóna A. Už po druhýkrát si športovo naladení návštevníci vychutnali TOPFEST RUN, ktorý si prišlo zabehnúť 128 ľudí!  

Festival TOPFEST odštartoval letnú festivalovú sezónu! V krásnom prostredí areálu Zelená voda pri Novom Meste nad Váhom začali program v druhý deň festivalu na hlavnom pódiu kapely MF, Funny faces, Doctor P.P. a From Our Hands. Divákov rozospievala terchovsko-žilinská formácia Arzén, ktorá zahrala skladby „Hoja, hoja“, „Katarínka“, „Dievčatko“, „Páslo dievča pávy“ či „Zbohom buď, lipová lyžka“ z muzikálu Na skle maľované.

Ľudia prišli a spolu sme sa dobre pozabávali. Nám vlastne už sezóna začala, pokračujeme v minišnúre so skupinou Čechomor, hrali sme spolu tri koncerty. Pripravili sme si pesničky, ktoré dokážu s nami spievať diváci po prvej zaspievanej slohe. My sme začali na Topfeste už od prvých ročníkov, čomu sa veľmi teším. Stále fungujeme a tomuto festivalu držíme palce,“ neskrýval radosťspevák Arzénu Jaro Gažo.

Do inventáru festivalu TOPFEST patrí aj skupina Čechomor, ktorú slovenskí fanúšikovia milujú. Na konte má vyše dve desiatky albumov a kompilácií, najnovšími sú „Nadechnutí“ a „Nadechnutí jinak“ z roku 2018. Playlist tvorili väčšinou piesne z týchto dvoch albumov.

„S TOPFESTom sme takmer od začiatku jeho existencie, hrali sme tu naozaj veľakrát, ani to nedokážem zrátať. Tentokrát sme prišli s úplne novým programom, ktorý sme predviedli po prvýkrát na festivale a po prvýkrát na Slovensku. Leto máme plné koncertov, ale pokúsime sa aj oddychovať, “tešil sa Karol Holasz Čechomoru.

Potom už hlavné pódium patrilo headlinerovi večera – legendárnej britskej skupine Apollo 440. Fanúšikovia elektronickej hudby si prišli na svoje najmä pri ich najväčšom hite „Stop the Rock“ známeho aj z filmu 60 sekúnd. Nechýbali ani skaldby Electro Glide in Blue“, „Ain’t Talkin‘ ‚Bout Dub“ a„Lost in Space“.

„Na Slovensku sme už po druhýkrát, hrali sme v Bratislave na festivale. Páči sa nám tu,živé vystúpenia sú pre nás najväčšou satisfakciou, užívame si komunikáciu a spojenie s publikom. Koncerty v tomto roku sú príležitosťou na vyskúšanie si nových nápadov, kým na konci roka dokončíme nový album,“ plánuje Trevor Grey.

Na Green Stage to v druhý deň festivalu odpálili kapely Smola a Hrušky, Nora Carusso, Bystrík Band, česká skupina Circus Brothers a britskí Trash Boat. Premiéru na festivale TOPFEST mal Lukáš Adamec, ktorý fanúšikov roztancoval skladbami „Tancuj mi“ či „Horúca Láska“. 

„Som na TOPFESTe po prvýkrát, aj ako divák aj ako účinkujúci. Cítil som sa výborne, ľudia sa zabavili a spievali so mnou, aj keď sme nehrali v ideálnom večernom čase. O to viac sa teším. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí náš koncert videli a bavili sa na ňom,“ tešil sa Lukáš Adamec.

Skvelým hosťom festivalu bola anglická formácia The Great Malarkey. Na čele kapely ôsmich mladých muzikantov stojí speváčka Alex Gillings, ktorá hrá aj na banjo a gitare.

„Na Slovensko sme prišli tretíkrát a veľmi sa nám tu páči. Vždy si to u vás poriadne užívame. Sme z Londýna, máme členov aj z Portugalska, Írska či Lotyšska. Je to taký náš veľký mix hudobného vnímania, ten spolu vytvára hudbu, ktorú hráme. Veľmi nás to baví a túto našu radosť z hrania sa snažíme preniesť aj na divákov,“ konštatovala Alex Gillings.

Storm Stage patrila v druhý deň festivalu metalu vo všetkých jeho podobách. Najviac oslovili  new metalová Ranná nevoľnost, powerové Eufory, core od Tribute too Freedom, nadupaná Z3 či špinavo trashová Babadara, ktorá spievala v maďarčine. Bonusom tohto pódia bola v sobotu skupina Zóna A, ktorá fanúšikom nadelila skladby „Možno“, „Chleba“ či „Nebuď hlúpa“. Program 16. ročníka ponúkal v závere koncerty kapiel Deez Nuts, The Bloody Beetroots z Talianska, českej skupiny Reflexy a slovenskej formácii Cherry Street.

Športoví nadšenci na festivale si tiež prišli na svoje. Na špeciálny beh TOPFEST RUN, ktorý sa konal po druhýkrát, sa tentokrát prihlásilo 128 ľudí. Víťaz zabehol 7,7 kilometra za necelých 28 minút. Všetky informácie nájdete na www.topfest.ska na https://www.facebook.com/search/top/?q=topfest

Zdroj: NK Factory