12. ročník festivalu Konvergencie prinesie hudobné lahôdky!

Medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie patrí na Slovensku k stáliciam. Už dvanásty rok prezentuje výnimočné hudobné diela a špičkových umelcov bez žánrových či štýlových obmedzení v neformálnej atmosfére v netradičných priestoroch a spája zdanlivo nespojiteľné – súčasnú i starodávnu vážnu hudbu, jazz, improvizácie, divadlo, projekty pre deti a mnohé ďalšie. Novinkou festivalu sú aj tzv. pre-concert talks – predkoncertné uvedenia diel formou rozhovorov s interpretmi pri pohári vína.

Konvergencie budú aj tento rok v závere septembra obhajovať status jedného z najzaujímavejších projektov na domácej hudobnej scéne. Dramaturgia v rámci aktuálneho ročníka poskytne priestor na Slovensko zriedkavo uvádzaným komorným dielam (nielen) anglických autorov, spojí ôsmich violončelistov a gregoriánsky chorál, k prestížnym hosťom festivalu bude patriť britské sláčikové kvarteto Doric String Quartet.

Netradičný pohľad na hudbu prinesie dvojica brilantných improvizátorov Miki Skuta a Bertl Mütter, na Konvergenciách sa predstavia výnimoční slovenskí jazzmani ASGUESTS, ale aj Jana Kirschner so svojím projektom Krajina-Rovina. Pestrú mozaiku doplní projekt starodávnych rómskych piesní afterPhurikane a UHROVEC 1730 | Keď sa páni zišli , nemôže chýbať ani tradičný koncert pre deti. Vyvrcholením Konvergencií bude naštudovanie Stravinského Príbehu vojaka s charizmatickým Robertom Rothom v hlavnej úlohe. Toto kultové dielo ruského skladateľa na Slovensku nezaznelo niekoľko dekád. Päť dní, desať koncertov, nekonečno hudobných zážitkov a stretnutí s priateľmi. Nehráme iba hity, svet je oveľa pestrejší.

Lístky sú v predaji v sieťach Ticketstream a Eventim. Viac informácií na www.konvergencie.sk

[ PROGRAM festivalu ]

Koncergencie

Zdroj: KONVERGENCIE – festival komornej hudby
Publikoval: Redakcia GREGI.NET