Loading Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Toto podujatie sa už konalo.

Weinbergove sonáty pre husle a klavír /b minor

3. septembra 2019 @ 19:00 - 21:00

5€

Cyklus komorných koncertov b-minor prinesie na jeseň jedinečný koncert. Pri príležitosti 100. výročia narodenia ruského skladateľa poľského pôvodu Mieczysława Weinberga (1919 – 1996) pripravil Milan Paľa (husle) a Ladislav Fančovič (klavír) kompletný súbor šiestich Weinbergových sonát pre husle a klavír, z ktorých tri zaznejú aj v Trnave.

Hudba Mieczysława Weinberga patrí medzi skryté poklady 20. storočia. Weinbergov hudobný štýl bol významnou mierou ovplyvnený jeho súčasníkom a blízkym priateľom Dmitrijom Šostakovičom, židovskou, poľskou a moldavskou ľudovou hudbou. Mnoho Weinbergových kompozícií sa dotýka témy vojny, ktorá ho tragicky ovplyvnila.

Milan Paľa a Ladislav Fančovič patria k špičkovým predstaviteľom európskeho interpretačného umenia a ich vystúpenia k tomu najlepšiemu, čo môžete zažiť na slovenských koncertných pódiách. Obaja medzinárodne etablovaní umelci sú známi tým, že často a radi búrajú zaužívané predstavy o interpretácii klasickej hudby. Spolupracujú už od vysokej školy a na konte majú spoločné albumy s kompletným dielom husľových sonát od J. Brahmsa, L. van Beethovena, E. H. Griega, D. Šostakoviča či B. Bartóka.

PROGRAM KONCERTU
Sonáta pre husle a klavír č. 1, op. 12
Sonáta pre husle a klavír č. 3, op. 37
Sonáta pre husle a klavír č. 5, op. 53

Podrobnosti

Dátum:
3. septembra 2019
Čas:
19:00 - 21:00
Cena:
5€
Udalosť Kategória:
Udalosť Tags:
Webstránka:
https://vstupenky.maxiticket.sk/weinbergove-sonaty-pre-husle-a-klavir-b-minor-2019-trnava

Miesto udalosti

KC Malý Berlín
Štefánikova 4
Trnava,91701Slovenská republika
+ Google Map
Webstránka:
https://www.malyberlin.sk

Organizátor

Malý Berlín
Webstránka:
www.malyberlin.sk