Loading Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Toto podujatie sa už konalo.

Postman – koncert vo Foajé

29. apríla 2019 @ 18:00 - 20:00

Zadarmo

Postman je vynikajúci a veľmi skromný a šarmantný muzikant, multi-inštrumentalista, spevák a pesničkár z Ukrajiny, ktorý sa v rámci svojho najbližšieho turné zastaví aj na 4 slovenských miestach. Jedno z nich bude naša záhrada vo Foajé.

Postman má na konte 3 EP, 1 LP a viac než 100 koncertov v 7 európskych krajinách za ostatné dva roky. Hudbu 60tych rokov, najmä Donovana, Nicka Drakea, či Gena Clarka, považuje spolu s literatúrov Hermena Hesseho za svoje najväčšie vplyvy. Koncertoval s kapelami ako Flunk, Warhaus, a so svojou rockovou kapelou 5 Vymir aj s menami ako Balthazar a Franz Ferdinant.

Kostiantyn Pochtar (Postman) minulý rok prišiel s albumom “Everything is new”, kde nájdete 8 piesní v angličtine, ukrajinčine a nórštine a aj duet so speváčkou Anjou Oyen Vister – zo známej nórskej kapely Flunk.

“Everything is New” je príkladom hudobnej transformácie folku, ktorý smeruje z periférie do veľkých miest. Na jednej strane cítiť vplyvy Boba Dylana, či Donovana, zmiešané s moderným urbánnym zvukom, ale v Pochtarovej hudbe stále cítiť ducha východnej Európy.

O Postmanovi aj kapele Vymir 5 možno ešte budete na Slovensku počuť. Zatiaľ si príďte užiť začiatok jarnej atmosféry do záhrady na Štefánikovej.

Vstupné – dobrovoľný príspevok
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Podrobnosti

Dátum:
29. apríla 2019
Čas:
18:00 - 20:00
Cena:
Zadarmo
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.foaje.net/