Loading Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Toto podujatie sa už konalo.

Author & Punisher, Nadja, Lingua Ignota

26. apríla 2019 @ 20:00 - 23:00

Tristan Shone, stojaci za projektom Author & Punisher, ako strojný inžinier tvorí „zvláštnu odnož doom metalu“ (Wired Magazine), hraného na vlastnoručne vyrobených nástrojoch („Drone Machines“).

Na jeho koncertoch splýva človek so strojmi. Pitchfork ho označil za „bezprostredného, no záhadného“ a Stereogum píše o jeho „mrazivej, nerozoznateľnej forme“. V r. 2018 Author & Punisher vydal šiesty album Beastland, debut na slávnom Relapse Records. Robotické experimentovanie v industrial metale, noise, doom a drone pripomína Nine Inch Nails skrížených s Godflesh.

Nadja je duo multiinštrumentalistu Aidana Bakera a basáčky Leah Buckareff, aktívne od r. 2005. Považujú sa za jedných z pôvodcov žánru ‚drone doom‘ alebo ‚metalgaze‘ — tvrdej atmosferickej hudby, ktorá kombinuje temnotu a hlasitosť doom metalu a industrialu so štruktúrami a melodikou shoegaze a ambientnej/elektronickej hudby. NADJA vydala množstvo albumov na rôznych undergroundových labeloch a na turné pochodila Európu, Japonsko, Rusko, Austráliu/Nový Zéland a Severnú a Južnú Ameriku.

Mnohostranná umelkyňa Kristin Hayter účinkuje pod menom Lingua Ignota. Jej hudba na svojskom pomedzí žánrov zahŕňa prvky power electronics, death industrialu a black metalu popri barokovej klasike, minimalizme a folku. Zažila násilný vzťah aj anorexiu, preto používa svoj hlas a hudbu ako formu na vyjadrenie hnevu, pomsty a odvahy spôsobom prirovnávaným k Diamande Galas.

www.tristanshone.com

www.nadjaluv.ca

kristinhayter.com

Podrobnosti

Dátum:
26. apríla 2019
Čas:
20:00 - 23:00
Udalosť Kategória:
Udalosť Tags:
, , , ,
Webstránka:
https://www.malyberlin.sk/eventy/konzert-author-punisher-nadja-lingua-ignota/

Miesto udalosti

KC Malý Berlín
Štefánikova 4
Trnava,91701Slovenská republika
+ Google Map
Webstránka:
https://www.malyberlin.sk