Loading Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Toto podujatie sa už konalo.

Alan Bartuš trio at Horáreň Horský Park

26. septembra 2019 @ 18:00 - 21:00

Srdečne Vás pozývame na originálny jazz zoskupenia Alan Bartuš trio! Môžete sa tešiť na vlastné originálne kompozície a jazzové štandardy.

Alan Bartuš-piano
Štefan Bartuš-bass
David Hodek-drums

Alan Bartuš
je 18-ročný talentovaný pianista. Jeho kapela sa stala absolútnym víťazom súťaže Jazz Start Up, vystúpila na viacerých prestížnich jazzových festivaloch a v súťaži Nové tváre Slovenského jazzu získala cenu za presvedčivý inštrumentálny výkon.
Bol taktiež so svojim triom pozvaní do rakúskeho rádia ORF 1 nahrať koncertnú reláciu. Zoskupenie prezentuje jazzové štandardy, autorské kompozície, prearanžované diela vážnej hudby a tiež cover verzie popu.
Alan má za sebou mnohé úspechy na poli klasickej aj jazzovej hudby, disponuje viacerými oceneniami z medzinárodných sútaží.
Napriek svojmu mladému veku má za sebou viacero významných spoluprác s renomovanými umelcami napr. Milo Suchomel, Mucha Quartet, Thomas Kugi, Mario Gonzi, Dušan Novákov, Štefan Bartuš, atď.

Štefan Bartuš
Pochádza z rodiny hudobníkov, študoval na Konzervatóriu J. L. Bella v Banskej Bystrici a Vysokej škole múzických umení v Bratislave a je medzinárodne uznávaný ako jeden z najúspešnejších kontrabasistov v oblasti moderného jazzu.
Od roku 2000 spolupracuje s mnohými známymi umelcami, ako sú: Benny Golson, Rick Margitza, Antonio Farao, Peter Erskine, Danny Grisset, Janusz Muniak, Andy Middleton, Jeff Gardner, Matus Jakabcic, Juraj Bartos, Harry Sokal, Fritz Pauer, Kornel Fekete Kovac, Gabor Winand, Karen Adwords, Piotr Baron, Howard Curtis a mnoho ďalších.

Dávid Hodek
Nezvyčajný záujem o hudbu si všimli jeho rodičia už v útlom veku. Bicie ho očarili od troch rokov. Vtedajším vzorom mu bol bubeník Sonny Emory, jeho hra a funky muzika skupiny Earth Wind & Fire ho úplné opantali. Prvýkrát sa predstavil verejnosti ako štvorročný v bluesovej formácii HDB. Skutočnosť, že ide o výnimočný talent, potvrdil v Budapešti Vilmos Jávori, lektor na strednej odbornej hudobnej škole, kde študoval ako 5-6 ročný.
Prezentuje sa na mnohých koncertoch, festivaloch a spolupracuje z najlepšími umelcami z celého sveta. Dávid bol členom v rôznych formáciách, kde mal možnosť si zahrať s poprednými muzikantmi z medzinárodnej hudobnej scény, čo ovplyvnilo jeho umelecký vývoj ako napr. Radovan Tariška, Ondrej Krajňák, Tomáš Baroš, Juraj Bartoš, Juraj Griglák, Tomáš Gajlik, Oskar Rózsa,Péter Sárik, János Nagy, Árpád Tzumo Oláh, Viktor Tóth, Béla Lattmann, Harry Sokal, Ryan Carniaux, Stephan Wood, Chris Parker, Mark Kelly, Corey Wikins, Karel Růžička.
Jeho talent potvrdili aj majstri ako: Poogie Bell, Jojo Mayer, Martin Valihora.

Podrobnosti

Dátum:
26. septembra 2019
Čas:
18:00 - 21:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/2409856095928181/

Miesto udalosti

Horáreň Horský Park
Lesná 1
Bratislava, Slovensko Slovenská republika
+ Google Map