The Paranoid (SK) – kapela / band

Mladá rock/screamo kapela pochádzajúca z malého mesta na západnom Slovensku s názvom Šurany. The Paranoid ako hudobná formácia vznikla v roku 2002, zloženie členov tak, ako ho môžete vidieť dnes, funguje od roku 2008.

Tento rok bol pre kapelu zároveň i rokom prelomovým, pretože se stala národným víťazom hudobnej súťaže BlastBeat na Slovensku a postúpila tak do celosvetového finále, vďaka ktorému sa predstavila širokej verejnosti v Dubline (Írsko). V roku 2010 kapela vydáva prvé autorské CD „Posledný nádych“, v súčasnosti predstavuje svoju tvorbu poslucháčom na Slovensku i v Českej republike, kde ich základňa fanúšikov stále rastie. V tomto roku kapela predstavila dva single, ku ktorým natočila aj videoklipy. Prvým singlom bol „Odkaz“ a najnovší singel nesie názov „Únos“.

The Paranoid

Členovia:
Patrik Sýkora (basgitara)
Pavol Buranský (bicie)
Igor Belaj (spev)
Roman Birkuš (gitara, spev)

Akcie a úspechy:
– účasť na popredných slovenských a českých festivaloch – Topfest, Hodokvas, Minikvas, Hardfest, Eko fest, Podhájska fest, Basinfirefest, Wandrfest, Žilina fest…
– 2008 – slovenský víťaz národného kola hudobnej súťaže Blast-beat, účasť na celosvetovom finále kapiel v Írsku (Dublin)
– 2010 – vydanie autorského CD „Posledný nádych“, hudobná spoluúčasť na koncertoch (Horkýže Slíže, IneKafe, Desmod, Gladiator, Arakain, Alkehol, Koblížc!, Rybičky 48, ) rozšírenie pôsobenia a koncertovania v rámci Českej republiky
– 2011 – víťazi česko-slovenskej súťaže kapiel Starter, predstavenie singlu „Odkaz“ a nových autorských skladieb, videoklip „Odkaz“ – TV Óčko, predstavenie singlu „Únos“, videoklip.

Web Linky/Web Links The Paranoid:
https://www.theparanoid.sk
www.myspace.com/theparanoidsk
www.bandzone.cz/theparanoid
www.facebook.com/theparanoid               
https://theparanoid.rock.sk/
https://www.youtube.com/theparanoidtv 
https://www.muzikus.cz/theparanoid/


The Paranoid videoklipy:

Zdroj: The Paranoid
Spracoval: © Redakcia GREGI.NET
Posledná aktualizácia: 31.7.2011