Yamato – The Drummers of Jaman: Fenomenálni budeníci opäť v Bratislave!

Svetoznámi umelci z Japonska, majstri hry na tradičných japonských bubnoch Wadaiko, sa po dvoch rokoch opäť predstavia bratislavskému publiku s úplne novým programom Matsuri Fiesta! Obidve slová majú ten istý význam, v japončine resp. v španielčine slovo Matsuri resp. slov Fiesta znamená v prekladne oslavu, čo je v prípade zoskupenia Yamata viac ako príznačné ozvačenie programu.

Každé ich vystúpenie je totiž bez najmenších pochybností zároveň aj oslavou ducha, tela a hlavne nespútanej radosti z hry. Toto medzinárodne uznávané teleso založil  v roku 1993 Masa Ogawa. Od svojho vzniku pred viac ako 17 rokmi odohralo viac ako 2000 predstavení , ktoré videli cez 2,6 milióna nadšených divákov po celom svete. Ich fascinujúca hra doslova dvíha ľudí zo stoličiek. Vidieť a najmä počuť YAMATO je nezabudnuteľným zážitkom pre každého, inšpirujúcim a fascinujúcim zároveň. Hráči na tradičných japonských „wadaiko“ brilantne spájajú technickú zručnosť s umeleckým poňatím svojho predstavenia so zakomponovaním tradičných japonských motívov. 

Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť započúvať sa do neuveriteľných hudobných variácií, ktoré vám dodajú čistú energiu.

Japonskí bubeníci YAMATO vystúpia 28.apríla 2010 o 20,00 hod. v bratislavskej Expo Aréne.

Vstupenky: Ticketportal, www.ticketportal.sk
https://www.youtube.com/user/YAMATOTHEDRUMMERS
www.xl.sk

Zdroj: XL Promotion
Publikoval: Redakcia GREGI.NET