Welcome to GREGI.NET: ThomasDeXter!

Po dlhšej odmlke tu máme ďalšie vydanie relácie Welcome to GREGI.NET. Pre toto aktuálne vydanie nahral set dj ThomasDeXter.

Kto je ThomasDeXter?

Hudobný štyl, ktorý sa na celom svete hráva prevažne v coctailových baroch a kluboch, na V.I.P večierkoch a súkromných párty, nesie štýlové zvuky hudobných nástrojov, funky rytmov a krásnych vokálov s originálnym zvukom, ktorý je veľmi ťažko počuť v bežných kluboch a už vôbec nie na Slovensku.

Hudobný štýl, ktorý má svoj image a identický zvuk s malými zmenami už niekoľko desiatok rokov. Dj-ov tohoto štýlu na Slovensku možno zrátať na prstoch jednej ruky. Ak Vám behajú po mysli slová ako funky, vocal a groove house music mate úplnú pravdu… Najmladší z dj-ov hrajúcich funky a vocal house na Slovensku je určite ThomasDexter, ktorého ortodoxný postoj k hudobného štýlu vyvolal niekoľko búrlivých reakcií z radov mladších čitateľov.

Jeho nekompromisný postoj k hudbe, mu priniesol uznanie medzi najznámejšími predstaviteľmi hrajúcimi funky, vocal a groove house na Slovensku, množstvo hraní na súkromných a brandových párty.

Jeho začiatky smerujú niekoľko rokov dozadu, kedy sa začal zoznamovať s pojmami groove, vocal a to všetko v oblasti house music.

Spojenie s Braňom djom, po vypočutí jeho prvotného setu mu zariadilo support aj spoločne s djmi Cafe Del Fun. Jeho djská osobnosť sa stále profilovala a nedala sa strhnúť silnou vlnou komercionalizácie electra, prípadne iných subštýlov house music. Počas odohrania akcií sa jeho orientácia na house music naozaj vycibrila a do jeho kufru sa dostávali hlavne LP z vydavateľstiev Defected a Purple music.

Tieto labely sa naozaj stali smerodajnými pre rozvoj jeho osoby a djských skúseností. Doteraz sú jeho oporným bodom a čerpaním jeho inšpirácie. Skutočným hnacím motorom je aj značka Clubber In The House, ktorej je jeden z reprezentantov spolu s djom Saiom. Práve po ich stretnutí začal jeho smer naberať nové obrátky.

Dámi a páni aj toto je len časť z toho, čo sa môžete dozvedieť ak sa vysloví djské meno ThomasDexter.

S príchodom roku 2012 končí spoluprácu s projektom Clubber In The House a jeho hudobné smerovanie je ovplyvnený produkciou pána menom DJ Chus a jeho špecifickým zvukom Iberican Sound. Keďže rok 2012 je rokom zmien pre Thomasa, po niekoľkých rokov čo bol nekompromisným zástancom platne sa vracia k hre s CD, zakladá si vlastnú značku IMPORTANT, ktorá reprezentuje súčasný zvuk house music, no nezabúda pritom ani na klasický house taký aký by sa mal chápať vo svojej podstate.

[audio:https://gregi.net/wp-content/uploads/2012/10/ThomasDeXter_-_Guest_Mix_for_Welcom_To_Gregi.mp3]

ThomasDeXter – Welcom to GREGI.NET – DOWNLOAD

Zdroj: WTG