Welcome to Gregi.net party: Rozhovor LayDee Jane!

Už budúci piatok sa na Welcome to Gregi.net party predstaví djka svetového mena LayDee Jane. Pri tejto príležitosti vám prinášame rozhovor práve s headlinerkou LayDee Jane …

Venovala si sa hudbe už od detstva. Učila si sa spev, tanec  a hru na klavír. Čo ťa nakoniec priviedlo k djingu?
Ano, je pravda, že jsem mìla v plánu vìnovat hudbì, ale mùj sen nebyl vìnovat se dj-ingu, chtìla jsem dìlat muzikál. Vpřípadì mužù se říká, za vším hledej ženu a tak to platí i obrácenì ☺  Seznámila jsem se s jedním djem, který i skládal hudbu. Já zpívala, potřeboval zpìvčku, následovaly rozsáhlé debaty o muzice a když už jsme tak spolu trávili hodnì času, začali jsme spolu žít. A protože mìl doma všechno potřebné vybavení a já jsem si to chtìla po nìjakém čase vyzkoušet, jaké to je, tak mi vysvìtlit základ mixu a já si to vyzkoušela. Vidìl, že mi tošlo a doporučil mi se to naučit, že mám talent, bavilo mì to tak mìsíc a pak jsem toho nechala…mezitím jsme se odstìhovali do Švýcarska a já tam poznala styl Trance…přestalo mì bavit jen tak si na nìj tančit, chtìla jsem si ho zahrát, abych si mohla zahrát to co se mi líbí…takže asi za 5 mìsícù jsem za ním sama přišla, aby mì naučil hrát – řekl že mi dává poslední šanci a já jsem 2 mìsíce na sobì makala…hned po prvním vystoupení jsem cítila, že to je přesnì to co chci dìlat a, že v tom chci být co nejlepší.

Prerazila si na trance scéne. Čo ťa najviac fascinuje na tomto štýle?
Hlavnì jsem na tomto stylu začínala a stále i když se tento styl hodnì rozvinul a vyvinul, tak mì fascinuje to spojení energie s nìžností, nebo chtete-li drnost s jemnosti, ten kontrast emocí, které sama v sobì pociťuji…a samozřejmì taky to, že když se k tomu přidá i stylovì jiných prvkù či elementù vzniká hudba, která nemá zařazení do toho či onoho stylu  nebo-li škatulky a to mì na tom baví.


Neskúšala si niekedy experimentovať aj s inými štýlmi elektronickej hudby?
Ještì když jsem jen trenovala, začínala jsem s houseovými deskami, ale pak už jsem se vìnovala jen trance music. Zastávám názor, mého dlouholetého kamaráda a dj-e, že dj – by si mìl vybrat jeden styl a vìnovat se mu co je jeho srdci nejbližší a stát si za tím.  Je jasné, že se vše se postupem času vyvíjí, takže i dj a hudba, kterou hraje, ale stejnì  by mìl zùstat vìrný tomu co je jeho srdci nejbližší a ne hrát to co je zrovna IN, tzv. kam vítr tam plášť…     

Spomínaš si na svoje prvé djské vystúpenie? Aké boli vtedy tvoje pocity, keď si prvý krát vystúpila za gramce a ako to dopadlo?
Ano, bylo to po tìch 2 mìsících dřiny, dostala jsem docela trdou školu, až jsem to nìkdy nedávala, ale zpìtnì jsem pochopila, že jen tak, jsem se to mohla naučit dobře. Takže listopad, prosinec 1999 – 5-6 hodin dennì, svátky nesvátky, vánoce nevánoce…vìdìla jsem jen, že 31.12.1999 mám své první vystoupení a musím to zvládnout. Byla jsem hodnì nervózní, nohy se mi podlamovaly a já nevìdìla pak co dřív…ale lidé mi dali potřebnou podporu a tím sílu a tak po druhém mixu jsem se cítíla super. Dostala jsem totiž tehdy jednu úžasnou radu…představ si, že jsi doma, hraješ si pro radost a poslouchej své srdce, to tì povede a tak se i stalo. Vše dopadlo dobře a ja jsem z toho byla jìštì týden mimo, jak jsem to mohla zvládnout ☺


Ako si sa dostala k produkcii a čo pre teba produkcia znamená?
K produkovaní jsem se dostala ve Švýcarsku, mùj dlouholetý dj, kolega a kamarád tam mìl nahrávací studio a založil tam takovou djskou komunitu…všichni tehdy jezdili produkovat k nìmu do studií a takže se všichni velmi dobře znali a scházeli se tam…seznámili jsme se na jedné akci…zajímali ho mé názory na muziku a vše okolo ní a taky vùbec jaký mám vztah k hudbì a tak…ačkoli jsem tehdy byla hodnì mladá, přizval mì mezi nì a tak to celé začlo. Začali jsme spolu produkovat a pak jsem vlastnì začala produkovat i s jinymi producenty, nìco se od nich naučila. Zjistila jsem, že vložit kus sebe do skladby je užasná záležitost a že je to pro mì velmi přímosné a čisťující a hlavnì mì to baví. A taky pak ten pocit, když jsem mohla držet v ruce poprvé vinylovou desku a tam stálo černé na bílém LAYDEE JANE – ENLIVEN…na spoustu vìcí človìk v životì zapomene, ale tohle byl pro mì v životì a bude navždy  jeden z nezapomenutelných okamžikù mého života. Jinak v poslední dobì jsem se produkovaní začala vìnovat více a už teď trávím ve studiu co nejvíc času, učím se zamjímavým a novým vìcem a hlavne mám v hlave neskutečnì moc materiálu na zpracování ☺ 

Vo svojej djskej kariére sa ti podarilo objaviť na line upoch, na ktorých svietili aj mená ako Paul van Dyk alebo Ferry Corsten.  Poznám veľa djanes, ktoré sa túžia objaviť na party spolu s takýmito velikánmi. Aké boli tvoje pocity, keď si si mohla zahrať na jednej party s takýmito hviezdami?
Tak hlavnì bych chtìla podotknout, že všechny tyto premiéry, jsem si odbyla ve Švýcarsku nikoli v ČR – což je sice trochu zvláštní, aleo to víc jsem mìla radost, že cizinec, žijící tam, jsem dostala dùvìru, a to se o švýcarech říká že to jsou velmi konzervativní a nepustí mezi sebe nikoho…a jelikož tehdy Ti djs nebyli až zase tak na vrcholu jako tak jsem to brala úplnì normálnì…je pravda, že 2 roky na to dj Tiesto vystřelil raketovým startem…a ostatní ho nasledovali…ale pak už to tak nevnímátea bere to v klidu….samozřejmì, že obrovskou výhodou je, že máte vždy plno a mùžete se představit velikému publiku, takže na tìchto akcích hrát je prestiž.  
V ČR jsem tuto dùvìru dostala až od Kireho Tomoski  kterého jsem velmi překvapila na Citadele v Benešovì – mimochodem diky Nikolo! A díky tomu, mì obsadil do line-upu na Creamfields v ČR roku 2003 mezi hvìzdy jako byla Sonique a dj Tiesto. Nadherný pocit, mùj první festival v ČR – krásnì mrazí z toho dodnes…pro mì osobnì, zase zážitek na celý život ☺  


Ako by si porovnala zahraničnú scénu s tou českou po prípade slovenskou? Myslíš si, že sú veľké rozdiely v clubbingu či djingu pri porovnaní štátov? Dala ti zahraničná scéna niečo špeciálne?
Rozdíly samozřejmì jsou, co kraj či stát, to jiný názor na muziku. Všude je to nastavené jinak, dle kultury a rozdílnosti lidí…a i když si nìkdo mùže říct, že už se vyrovnáváme se s ostatními státy, ja zsi myslím, že v jiných státech vždy byli a vždy budou o nìkolik krokù napřed.  Už jen to, že jsem se vlastnì učila dj-ingu v jiném státì,  byla obrovská výhoda. Naučila jsem se hodnì vìcí, potkala množství zajímavých lidí z hudebního prùmyslu, časem se z nìkterých stali blizcí přátele, kteří mi hodnì pomohli, dodali mi rozhled, poznání, naučila jsem od nich strašnì moc, protože hodnì cestovali a mìli zkušenosti a já to nasávala tehdy jako houba ☺ a taky mi dodali potřebné sebevìdomí a dùvìru sama v sebe. Dìkuji za ten čas strávený tam, neprožít to, nikdy bych se asi djkou nestala. 


Máš nejaké ciele alebo sny, ktoré chceš ešte vo svojej djskej kariére dosiahnuť?
Ano mám, samozřejmì, ale úplnì ten nejvìtší jsem si paradoxnì splnila minulý rok, zahrála jsem si 3x za jediný mìsíc v Amnesii na Ibize. A to opravdu, díky tomu, že jsem byla doporučena španìlskému dj Brianu Crossovi, dal mi příležitost a ačkoli je to v dnešní dobì dost nestandardní,  byl s mou prací nadšen a velmi spokojen a tak mi nabídl spolupráci ještì 2x včetnì Closing Party, která je vždy nejlepší party sezóny.  


Chcela by si niečo odkázať clubberom, ktorí sa plánujú zúčastniť Welcome to gregi.net party v bratislavskom klube LOFT!?
Na Slovensku jsem již delší dobu nehrála, takže velmi se na vás tìším  a když přijdete, zažijete super mejdan a o to se postarám :D

Predpredaj na túto akciu prebieha v sieti Ticketportal. K dispozícii je obmedzení počet lístkov po 6 eur, následne po 7 eur a ostatné lístky v predpredaji budú za 8 eur. V týchto cenách sú zahrnuté všetky poplatky. Lístky na mieste budú stáť 10 eur.

Welcome to Gregi.net: Predpredaj

Welcome to Gregi.net party
28. január 2011
klub LOFT!, Bratislava
LayDee Jane (www.laydeejane.eu)
Carlo (cafe del fun)
BranoDJ (clubber.sk)
Michael Des (gregi.net)
MAJODJ (majodj.com)
Snom&PierStoe (gregi.net)
Predpredaj v sieti Ticketportal.sk
Fabook udalosť!

Welcome to Gregi.net: 28.1.2011
pre zväčšenie plagátu kliknite na obrázok

Zdroj: WTG
Publikoval: Redakcia GREGI.NET