Welcome to Gregi.net: Michael Des vs. Karney dj odštartovali nový projekt pre podporu elektronickej hudby!

Zdravíme všetkých milovníkov elektronickej hudby! Dnešným dňom štartuje nový projek. Vždy posledný piatok v mesiaci sa na Vás teší dvoj hodinový set, v ktorom si budete môcť vypočuť mix rezidenta projektu Michaela Desa a jeho hosťa. Tento mesiac pozvanie prijal Karney DJ z Českej republiky, ktorý má u nás výrazné fanušíkovské zázemie.

Pilotná časť projektu nesie názov  Michael Des vs. Karney DJ – Welcome to Gregi.net a môžete si ju stiahnuť [TU] alebo vypočuť nižšie.

Úvod bude patriť rezidentovi projektu, ktorý si na úplný začiatok pripravil mix s názvom ‚Dream Trance‘. Prvá hodina tak určite poteší priaznivcov pomalších rytmov a dávka uplifting & vocal trancu Vám určite spríjemní chvíle v tomto mrazivom počasí.

V druhej hodine sa Vám predstaví náš hosť, rezident úspešnej akcie Trance Of Love, ktorá sa pravidelne koná v Ocean clube. Jeho mix nesie názov ‚Trance Is Dead Baby Mix‘, ktorý je ako vždy energický a pre mnohých bude určite príjemným prekvapením čo sa týka hudobného štýlu setu. Karney DJ nám vyhovel a tak sme ho iba pre Vás vyspovedali.

Ahoj Milan. Na úvod ti chcem poďakovať za prijatie ponuky a som rád, že práve ty si sa stal naším prvým hosťom. Ako vnímaš samotný projekt a ako vidíš jeho budúcnosť?
Neni zač, nápad je to určitì dobrý a jaka bude jeho budoucnost tak to už záleží jen na vás a na vaší píli.

Svojmu setu si dal názov ‚Trance Is Dead Baby Mix‘ a tak je na oko jasné, že sa nejedná o klasický trance, na ktorý sme väčšinou v tvojom podaní zvyknutý. Môžeš nám opísať čo si si tento krát pre nás pripravil?
No právì proto, že jak říkaš že jsou všichni u mì zvyknutý na Trance a autamoticky mì i k Trancu řadí i když tvrdím, že nehraju jenom Trance, svým zpùsobem to i chápu, protože u vás se prakticky objevuju pouze na tranceových akcích a hrát na tranceových akci např. house je proste mimo mísu. Takže se budu už po nìkolikáte opakovat a říkám, hraju i House, Techno, Minimal a vsechny jejich poddruhy. A proto jsem toto pozvání využil k tomu abych namíchal právì nìco z tìchto stylù aby mì lidé na Slovensku také poznali pro nì z dosud nepoznané stránky. Takže tento mùj set je kombinací Tech-House, Techno, Minimal.

Keď sa vrátime o niekoľko rokov dozadu k tvojím absolútnym začiatkom.. Môžeš naším čitateľom opísať v skratke tvoj rast od spontálnej myšlienky venovať sa hudbe o niečo viac?
No to ve zkratce snad ani nejde ☺, ale tak pokusím se to nìjak stručnì popsat. Je to hodnì o vùli, výdrži a tréninku, ale asi nejdùležitìjší ze všeho je přesvìdčení, že toto je právì ta vìc které se chceš naplno vìnovat.

Dnes sa už opakovane objavuješ na line-upoch ako doma v Českej republike, tak aj u nás. Aký je podľa teba názor na rôznorodosť oboch trancovych scén. Je podľa teba pravda, že trance u Vás je na ústupe? A ako to vidíš u nás na Slovensku?
Trance je na ústupu všude jen na Slovensku ne ☺. Ale to že je na ústupu jinde, neznamená, že je dùvod i na Slovensku přecházet na jiný styl jen kùli tomu, že jinde to už tak nejede, pokud se vìtšinì libí Trance tak je to maximálnì OK a rozhodnì to není nic špatnýho, každý se má řídit podle toho co se líbí jemu osobnì a ne podle toho co se líbí jiným nebo libí jinde.

Zachytil som vonku tvoj edit skladby ‚Poppiholla‘. Chcel by si sa v budúcnosti začať venovať aj vlastnej produkcii?
No to jsem si jen trochu hrál nic víc ten edit je dìlaný čiste 4 Fun a má ho pouze pár lidí pro jejich vlastní potřebu. Ty hele ani ne, mì baví uplnì jiný vìci, ale tak stát se mùže všechno človìk nikdy neví.

Začal sa nový rok a ľudia si dávajú nové ciele, nové predsavzatia. Máš aj ty nejaké veci, ktoré by si si chcel počas tohto roka splniť? A hneď ma napadá otázka, či máš v DJingu v hlave zafixované aj nejaké dlhodobé túžby a sny, niečo, čo by ta vo svojej kariére naozaj potešilo.
No ja zrovna nepatřím k tìm který by si řekl, „tak tento rok udìlám tohle a tohle“ samozřejmì nìjaké cíle v životì mám, ale ty jsou dlouhodobìjší, spoustu z nich se mi už povedlo splnit, ale stále tu je mnoho dalších. A co se týče toho DJingu tak tam mi ke štìstí stačí skvìlý publikum, který jsem zatím mìl na každé akci kde jsem hrál a to aby vydrželo i nadále, pro mì jsou nejdùležitìjší lidé, pro ty hraju pro ty dìlám akce a ty chci bavit, nic dùležitìjšího pro mì v tomto druhu zábavy neexistuje, není nad to vidìt na akci spokojené a skvìle se bavíci lidi.

Ešte raz ti ďakujem, že si prijal pozvanie do nášho projektu a tak isto ďakujem aj za zaujímavý rozhovor. Na záver ti želám všetko dobré či v hudobnom ale aj osobnom živote. Je niečo, čo by si chcel odkázať naším clubberom?
Mám vás rád a vždy je mi ctí hrát pro tak skvìlé publikum jako je to slovenské.

Budúci mesiac sa môžete tešiť na hosťa, ktorého určite z Vás nikto nečaká! Vďaka Karnymu zamierime až do ďalekej severnej Európy, kde má korene DJ a producent, ktorého meno pozná celá svetová trancová komunita. Už teraz sa máte na čo tešiť! ☺

Projekt je spustený, je len na Vás, či bude úspešný! Vaše otázky a pripomienky nám môžete zaslať na mailovú adresu michaeldes@gregi.net.

Počujeme sa posledný februárový piatok pri druhej časti Welcome to Gregi.net!


Ďakujeme partnerom: Gregi.net, Szene1.sk, Websound.eu, Partyzona.sk, Clubber.sk

Zdroj: Redakcia GREGI.NET
Publikoval: Redakcia GREGI.NET