Wake Up 10: Special birthday party v Trnavskom Art Klube!

Už čoskoro sa opäť stretneme na ďalšom pokračovaní klubovej noci Wake up Trnava!, tentokrát v špeciálnom narodeninovom vydaní. A prečo v narodeninovom? Wake Up oslavuje svoje desiate výročie a narodeniny má taktiež jeden z účinkujúcich Djov – PETE.

V úlohe narodeninových hostí sa tentokrát predstavia DJs REDFACE a starí známi trnavskí borci CHUCKY A PETE. Samozrejme nebude chýbať ani rezident klubovej noci DJ ERIK.

Pozývame všetkých na narodeninovú oslavu, na ktorej si vychutnáte skvelú zábavu pri dobrej housovej muzičke. Takže príďte v sobotu 30. 10. 2010 do Trnavského Art Klubu. Mixované CD bude samozrejme free!

V nasledujúcich riadkoch sa predstavia naši narodeninoví hostia:

DJ REDFACE

Čo sa týka djingu tak jeho začiatky siahajú  do 90tych rokov, kde začínal ako teenager  mixovať  cez discmany a malí mixák na rôznych ilegálkach. Bol to pre neho doslova „shit“, pretože už vtedy vedel že djing je o prechodoch, pitchkontroloch, scratchoch  a štýle mixovania. Hlavný cieľ bol pre neho mixovať  z vinylov a to sa mu splnilo až niekedy v roku 2006, ked si kúpil kvalitné gramofóny a prvé drum n basové  dosky. Aj keď si gramce moc neužil, pretože musel odcestovať pracovne do zahraničia.

Po necelom roku sa vrátil a zorganizoval párty  z názvom A je to!!!, kde aj prvý krát oficiálne hral. Back to the Jungle, Can3strike, Next Level, Make a peace, Remission a Basement, to sú akcie na ktorých spoznal veľa skvelých  ľudí aj djov. Redface hráva hlavne drum n bass  a minimal a patrí do trnavskej Re:mission crew, ktorú založil  v roku 2008 dj Squish.Taktiež  je aj rezidentom pravidelných dnb nocí  Re:mission, Make a Peace a minimalovej noci Basement.

DJ CHUCKY

si toho už na západnom Slovensku a hlavne v Trnave odkrútil viac než dosť. Od roku 1997 aktívne rezidentuje, hráva u nás a zhral aj v zahraničí (Mníchov, Praha, Brno)..

Promoval akcie pod bookingami Eclipse, Switch, v súčasnosti pod Drom.sk (akcia Re:Flash). Mal prsty v akciách, ktoré sa konali napríklad v legendárnej Arche alebo v K-klube (dnešný Art Clube) a v iných mnohých Trnavských dierach. Svojimi multižánrovými setmi, ktoré oscilujú niekde medzi housom minimalom, technom, electrom až breakmi supportoval napr. Jeff Milligana, Christiana Wunscha, Mike Vinyla, Tibora Holodu, Benca, Mike Popa aka Popredneho či Oswalda a dlhé roky participoval s djom Erikom a Pete-om pod bookingom Switch, ktorý si získal rešpekt na celom Slovensku.

Mixované sety DJ Chucky-ho:
https://mp3.drom.sk/download/Chucky_-_live_from_Dance4ever_15.3.2008.mp3
https://mp3.drom.sk/download/Chucky_-_Electronic_Delicate.mp3
https://mp3.drom.sk/download/Chucky_-_live_in_Clublab.mp3
https://mp3.drom.sk/download/Chucky_-_Minimalclam.mp3

DJ PETE

Keď si v roku 1994 naladil Pete rádio Nitra, dávno už vedel že je to elektronická hudba. Relácia sa volala Club Music. Do jeho archívu pribudli nahrávky umelcov ako Underworld, Leftfield, Grid, Sabres Of Paradise, David Holmes, Justin Robertson, labelov Limbo, Zoom a mnohých iných.
Od januára 1995 začal navštevovať U-Club, kde na obidvoch stranách djského pultu vydržal celých 9 rokov až do jeho poslednej akcie.
 Začiatkom 1999 ho spolu s Erikom zavial vietor do trnavského klubu Archa, kde počas ich ročnej rezidentúry spolu s Oswaldom zažila Trnava asi najlepšie klubové obdobie.

Zistil, že najviac ho baví hrať tvorbu pánov ako sú Mills, Regis, Surgeon, Ruskin a pod. K hraniu pribudol promotion a prvé akcie Technotika.
V roku 2000 vznikla prvá a posledná trnavská bookingová agentúra Switch, ktorej zakladatelom bol aj Pete. Éra Switch-u pamätá mnohé akcie v trnavských kluboch Archa, Calipso, Hell, 3Rooms, Zanzibar, Argentina. Postupne v tomto období začal nad techno Pete-om prevládať housový Peting a bolo jasné že, aby nenastal koniec, musí prísť zmena. Radikálna inventúra v djskom kufri znamenala prírastok novej i starej hudby a posun k pestrému poňatiu setov. Pribudli Tiefschwarz, Chicken Lips, Poker Flat, Steve Bug, Black Strobe a iní. V setoch pomieša všetko to, čo ho po celé roky oslovovalo od klasík Grid, Tessier Ashpool, Leftfield cez epických Carl Craiga, Jori Hullkonena až po novú krv v podobe new-wave alebo breakbeat.
Niekedy viac techy, niekedy viac housey, ale vždy predovšetkým novú klubovú muzika.

Mixované sety DJ Pete-a:
https://mp3.drom.sk/download/DJ_Pete_-_Hauz_Aura_2008.mp3
https://mp3.drom.sk/download/DJ_Pete_-_Disko_Cleopatra_2007.mp3

 

Zdroj: DJ Erik
Publikoval: Redakcia GREGI.NET