Volbeat: V pauze medzi koncertami s Metalicou sa predstaví v Bratislave!

Jeden z nejvìtších objevù současné rockové hudební scény, dánská kapela VOLBEAT, se v rámci svého evropského turné představí také na Slovensku, konkrétnì 1.3. 2010 v bratislavském klubu Randal.

VOLBEAT pùsobí na hudebním poli jako kometa. V minulém roce si je vybrala slavná METALLICA jako předkapelu pro své americké turné „Death Magnetic US Tour 2009“ a letos si populární Dánové účast na monster akcích zopakují znova, neboť byli přizváni k účasti na putovnímu festivalu Sonicsphere, kde se na pódiu potkají s kapelami jako Metallica, Slayer, Anthrax, Heaven and Hell aj.

Slovenským fanouškùm se tak nabízí skvìlá šance shlédnout živé vystoupení této nadmíru zajímavé formace, která do Bratislavy přijede představit především své poslední album „Guitar Gangsters & Cadillac Blood“, které posbíralo řadu prestižních ocenìní jak v rodném Dánsku, tak i v řadì dalších evropských zemí. Jako support se představí nìmecká formace The Bulletmonks.

Historie VOLBEAT se datuje k začátku tohoto tisíciletí, kdy ji založil kytarista a zpìvák Michael Poulsen. V roce 2005 jim vyšlo debutové album „The Strength/The Sound/The Songs“ a již od této chvíle bylo hned všem jasné, že se zde rodí nìco velmi zajímavého, což jasnì dokazovaly reakce fanouškù i odborné kritiky. VOLBEAT zde nabídli své typické ingredience, kterými je jedinečná kombinace klasického rock’n’rollu tak jak ho známe z dob krále Elvise, moderního groovy zvuku a uhrančivého Poulsenova vokálu. Druhá deska „Rock the Rebel / Metal the Devil“  už zpùsobila pořádný poprask a v Dánsku dokonce získala cenu za nejprodávanìjší album roku. Dosud posledním dílem VOLBEAT je album „Guitar Gangsters & Cadillac Blood“, které nabízí zřejmì to nejlepší co kdy tato parta vytvořila a jejich hudební styl je od této chvíle nazýváván jako groovy’n’roll.

VOLBEAT, to je šlapavý hardrockový stroj chrlící chytlavé refrény a za mikrofonem stojí nìkdo, kdo vám svými vokálními kreacemi bude nejvíce připomínat zpìváka z doprovodné kapely Elvise Presleyho. Potenciál této formace je, zdá se, ještì nevyčerpán. Jejich další evropské koncerty jsou dávno dopředu vyprodány. Bratislava se má nač tìšit.

Jako support vystoupí mladá nìmecká hardrocková kapela The Bulletmonks, která ve své hudbì kombinuje styly rocku/metalu/blues.

Vstupenky na koncert VOLBEAT jsou k dostání v síti Ticketportal, anebo přes web www.shindy.cz. Více informací naleznete na webu www.obscure.cz nebo tel. čísle 00420 774 220 183.

VOLBEAT (den)
special guest: The Bulletmonks (ger)
01.03. 2010, Bratislava – Randal Club

Zdroj: Obscure Promotion
Publikoval: Redakcia GREGI.NET