Topfest 2010: Prídu aj Status Quo!

Hudobný festival TOPFEST chce aj v roku 2010 osloviť širšie publikum a tak popri už potvrdených metalových MEGADETH, rockovej skupine KABÁT, neopunkovej INEKAFE, punkrockovej HORKÝŽE SLÍŽE ponúkne aj niečo pre tých skôr narodených s pozitívnym vzťahom k rockovej muzike. Areál oproti Zelenej Vode pri Novom Meste nad Váhom privíta počas prvého prázdninového víkendu dnes už legendárnu skupinu s viac ako štyridsiatkou hitov na konte STATUS QUO!

„Trojakordová“ boogie skupina okolo speváka Francisa Rossiho zavíta prvýkrát na slovenský hudobný festival a ako poznamenal líder skupiny: „Dúfam, že sa budete baviť aspoň tak dobre, ako my naposledy pred dvomi rokmi v Bratislave…“.

Neuveriteľných 48 rokov už funguje zoskupenie, ktorého zloženie sa už párkrát menilo, ale jeden člen pretrval dodnes. Spevák a frontman skupiny s „identifikačným“ copíkom Francis Rossi, s ktorým to „len“ o dva roky menej ťahá Rick Parfitt. Títo páni predali doteraz viac ako 118miliónov nosičov po celom svete a niet sa čo čudovať, stačí spomenúť aspoň niektoré z ich najväčších hitov „In The Army Now“, „Roll Over Lay Down“, „Don’t Waste My Time“, „Rockin‘ All Over The World“, „Whatever You Want“, „What You’re Proposin’“, „Rollin‘ Home“, „When You Walk In The Room“, alebo „Fun Fun Fun“, kde im s vokálmi pomáhali samotní The Beach Boys.

Hity sľubuje aj ich vystúpenie v areáli oproti Zelenej Vode, čomu sa obzvlášť potešil organizátor Dušan Drobný: „O Status Quo sa snažíme už dobré tri roky, minulý rok nás minuli len tesne, takže sa veľmi teším, že to tento rok vyšlo a TOPFEST ponúkne aj niečo pre nás – rockerov skôr narodených…Bol som na ich bratislavskom koncerte v hale a napriek tomu som sa ich snažil dostať aj k nám na festival. Status Quo je potrebné zažiť na open air koncertoch – tam je ich najväčšia sila“.

Zostava 7.ročník festivalu (2.a 3.júla) sa teda pomaly ale isto napåňa, veď doteraz už svoju účasť potvrdili skupiny MEGADETH, KABÁT, INEKAFE, DESMOD, HORKÝŽE SLÍŽE, CITRON, HARLEJ, ŠKWOR, GROBIANI, BANK OF JOE, MAD FREQUENCY, DEVIL STREET 13, AURORA /HU/, THE FIALKY, VISION DAYS, .RÓMEÓ VÉRZIK, MF, PYOPOESY, PRAGUE SKA CONSPIRACY, NAČO NÁZOV, FAST FOOD ORCHESTRA, DEPRESY, EX-TIP, DOCTOR P.P., MF, WERGLUV PJOS…

Organizátor Dušan Drobný: „V tomto roku chceme sprístupniť TOPFEST všetkým a preto pripravujeme prekvapenie aj pre fanúšikov kvalitnej elektronickej tanečnej hudby, ale zatiaľ prezradím len, že už teraz sa majú na čo tešiť.“

TOPFEST 2010 v predpredaji na www.Ticketportal.sk!

In the army now – status quo (live)

Status Quo – Rockin‘ All Over The World

Status quo-Roll Over Beethoven

Zdroj: Agentúra DUNA
Publikoval: Redakcia GREGI.NET