Tisícky fanúšikov si pripomenuli prvé výročie úmrtia Michaela Jacksona!

Glendale 26. júna (TASR) – Fanúšikovia Michaela Jacksona v piatok už od rána čakali na otvorenie cintorína Forest Lawn Memorial Park. Jeho majitelia so súhlasom Jacksonovej rodiny výnimočne v deň prvého výročia úmrtia speváka sprístupnili cintorín pre jeho smútiacich fanúšikov. Ďalší Jacksonovi priaznivci sa zišli pred niekdajším Jacksonovým domom v rodnom meste Gary v Indiane, kde bol pre speváka odhalený pomník.

Tisícky ľudí z celého sveta sa zišli v piatok v Glendale. Nechýbali medzi nimi ani európski turisti, ako aj Američania, ktorí prileteli do Los Angeles len kvôli návšteve miesta posledného odpočinku ich hudobného idolu. Banková asistentka Jessica pricestovala do Glendale z mesta Seattle, ale ako uviedla pre TASR, cesta sa jej oplatila. „Videli sme jeho bratov, Janet Jacksonovú a s ľuďmi tu sme si zaspomínali na Michaela a jeho neopakovateľný talent,“ povedala Jessica.

Fanúšikovia všetkých generácií v tričkách s podobizňou Michaela Jacksona boli postupne vpúšťaní do cintorína, kde si mohli pozrieť Jacksonovo mauzóleum a položiť k nemu kvety. Dovnútra sa dostať nemohli, keďže v gigantickej stavbe je okrem Jacksona niekoľko hrobiek súkromných osôb. Správcovia cintorína sa usilovali výnimočný deň zorganizovať tak, aby čo najmenej narušil každodenný chod obrovského cintorína.

Na opačnom konci Spojených štátov amerických, v štáte Indiana, bol pred niekdajším domom Jacksonovcov odhalený čierny granitový pomník s vyrytou tvárou speváka. „Som presvedčená, že môj syn by sa cítil poctený a bol by veľmi rád, keby tu bol dnes s nami,“ povedala pri príležitosti odhaľovania pomníka Jacksonova mama Katherine. Poďakovala sa fanúšikom, ktorí jej a Michaelovej rodine pomohli prekonať ťažké obdobie smútku.

Michael Jackson skonal 25. júna 2009 vo veku 50 rokov v dôsledku zastavenia srdca. Súdnou pitvou sa zistilo, že príčinou zlyhania srdca bolo predávkovanie anestetikami. Z jeho usmrtenia je podozrivý osobný lekár Conrad Murray. Predbežné súdne pojednávanie s lekárom by sa malo konať v septembri tohto roka.

© 2010, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Zdroj: Agentúra TASR
Publikoval: Redakcia GREGI.NET