Súťaž Nádej baletu 2010 pozná prvých laureátov cien!

Bratislava 20. marca (TASR) – Prví laureáti súťaže baletných talentov Nádej baletu 2010 – Tancom proti rakovine krčka maternice si dnes prevzali z rúk riaditeľa Baletu Slovenského národného divadla Mária Radačovského ceny. Absolútnou víťazkou celej súťaže sa stala Andrea Laššáková.

Na súťaži sa zúčastnilo 27 mladých talentov zo slovenských tanečných konzervatórií. „Prehliadka Nádej baletu je určená konzervatóriám a baletným školám s cieľom nájsť talenty, ktoré majú potenciál stať sa hviezdami európskej úrovne. Avšak cieľom súťaže nie je len nájsť mladé tanečníčky a tanečníkov, ale aj propagovať krehkú krásu, ladnosť a pohyb, ktorú balet ponúka,“ uviedol na dnešnej tlačovej konferencii pred záverečným galavečerom predseda poroty Radačovský.

Tým, že súťaž má podtitul Tancom proti rakovine krčka maternice upozorňuje aj na závažné ochorenie, ktorému sa v súčasnosti dá čeliť prevenciou, dodala členka poroty, tanečná pedagogička VŠMU Dagmar Hubová. Táto forma rakoviny ročne na Slovensku zabíja vyše 200 žien takmer výlučne v produktívnom veku.

© 2010, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Zdroj: Agentúra TASR
Publikoval: Redakcia GREGI.NET