Subculture Revolution Vestax Tour!

Krásny zasnežený január a klubová sezóna v plnom prúde. Spoločnými silami prinášame uja Savage a jeho dvorného mc Fantom. Obaja absolvujú sériu akcií počas skoro celého januára po veľkej časti SK. Na každej z akcií budú prezentovať vždy o kúsok odlišný štýl.

SAVAGE – Jeho nadšenie pre hudbu siaha do dávnej minulosti, kedy sa ako zanietený fanúšik rocku snažil hrať na viaceré hudobné nástroje a pravidelne navštevoval koncerty rôzneho druhu. Postupne sa ale jeho záujem čoraz viac upriamoval na elektronickú hudbu, čo vyvrcholilo kúpou prvého gramofónu. Najväčšiu podporu jeho rodiacej sa lásky k elektronickej hudbe získaval v rádiu Tilos. Veľký vplyv na Savageovo ďalšie smerovanie mali mená ako Ed Rush, Dieselboy, Palotai či Cadik. Vzťah k underground štýlom ako drum & bass, hip-hop, breakbeat, hardcore, breakcore či dubstep neustále silnel a práve tieto žánre sa stali jeho najobľúbenejšími. V súčasnosti je jedným z najaktívnejších DJ-ov na maďarskej drum & bassovej scéne.

V roku 2008 odohral spolu 70 akcíí, o rok neskôr to už bolo 90, čo značí, že v podstate každý víkend v roku strávil na najrôznejších miestach a akciách po celom Maďarsku. Dobré sa chváli samo a tak ponuky zo zahraničia na seba nenechali dlho čakať. Za hranicami si zahral po boku takých mien ako sú Palotai, Cadik, Ludmilla, Sanyinam, SKC, Mystification, Numek, Mastif a zahraničnými hviezdami ako SPL (USA), B Key (UK), Khanage (UK), Bong-Ra (NL), Antichristus|Peter Kurte (BEL), Kriotek (RO), Proktah (GER) Thumpa (UK) Haluzinator (IT) Cooh (BG) Panacea (GER) Kitech (UK) Current Value (GER) Tech Itch (UK/USA) Robyn Chaos (UK/USA) Upbeats (NZ) Storm (UK) Body and Soul (AT) Eye-D (NL) Allied (UK) . Od roku 2008 ho sponzorsky podporuje LEGEND Lifestyle & Clothing. V roku 2009 získal ďalšieho strategického sponzora, ktorým je svetoznáma značka VESTAX DJ Technic.

Okrem toho rezidentom a organizátorom mnohých akcií v Maďarsku. Je pravidelným hosťom legendárneho Tilos rádia a rezidentom na akciách ako sú Need4Speed či Hardcore Explosion. Svoje stabilné miesto má aj na maďarskom vydaní celosvetovo preslávenej párty Therapy Session.

Keďže sa Savage nezameriava len ne jeden subžáner drum & bassu, môžeme v jeho setoch nájsť všetko od liquid funku cez masívny techstep a neurofunk až po ťažkotonážny techniodný drum and bass a breakcore. V Subclube ho bude doprevádzať jeho dvorný MC Fantom, s ktorým okrem iného spolupracuje na organizovaní rôznych akcií a rozhlasových relácií s cieľom prezentovať elektronickú hudbu pre zainteresovaného aj nezainteresovaného poslucháča. Vo svojich aktivitách dávajú priestor širokému spektru hudobných štýlov ako sú napr. hip-hop, breakbeat, house, hardcore, dupstep či funk.

MC Fantom – Fantom na akciách dokáže náladu vyburcovať do úplného maxima. Je členom Stylaw Band Crew, ktorá hrá prevažne dub. Venuje sa tiež amatérskej výrobe filmov. Jeho najsilnejšou devízou je fakt, že sa nesnaží napodobňovať tzv. „one-sentence-barking“ MC-kov z Londýna, čo v preklade znamená, že neopakuje jednu vetu dookola, ale sa na akciách snaží prezentovať svoje vlastné vnútro – svoje ja. Fantom kombinuje štýly a doslova ich hádže do ľudí ako energetickú bombu.  Svoj hlasový fond využíva naplno aj počas celej noci, keď zavriete oči máte pocit, že spieva Jamajčan.

Arpi Fantom

Začne to žilinská formácia Cranktime 14-teho, už klasicky v Boonker clube, sa pri kormidle postriedajú domáci –
Furibund (Cranktime), Desire (Cranktime), Jema (Cranktime), plus hosť – Punisher (BCB/Breakbone/SK). A headline pod palcom SAVAGE (Therapy Session/Legend/Vestax/HU) a mc FANTOM (Stylaw/Vakondok/HU). Za celú noc sa vystriedajú takmer všetky štýly dnb aj dubstep.

Ďalší dátum je 21.veho v bratislavskej Intergalaktickej Oblude. Táto noc bude celá prevažne Hardcore, za domácich zahrajú Incorrect Segment (corenforce/noistorm/restroom/analphabetic) najlepší slovenský producent v danom štýle, ako jeden z mála sa môže pochváliť dvoj plackou s legendou GFB. Podpora z jediného slovenského hardcore bookingu Redrum (gabber.sk), Punisher (bcb/breakbone), Synergy (you can’t play god). A headline opäť SAVAGE (Therapy Session/Legend/Vestax/HU) a mc FANTOM (Stylaw/Vakondok/HU). Celú noc nás budú tešiť projekciou Spook (HU) a Waldemar (SK).

Namiesto Therapie, ktorá bola na pláne 22.heho sa môžeme stretnúť v Nitre v starom podniku, ktorý opäť ožíva pod taktovkou YCPG crew. Akcia tu má meno Ozzaystný dnb podľa mena klubu r.c.naOZZaY. Domácu scénu zastúpia  GRASSHOPPER (metroklub), DARK BEAST. Je nová mladá krv vo svete DNB v ženskom tele. hosťovať bude zase raz PUNISHER (bcb/breakbone). A headline ako celé turné SAVAGE (Therapy Session/Legend/Vestax/HU) a mc FANTOM (Stylaw/Vakondok/HU). Bude to zároveň prvá párty v Nitre v roku 2011, a je len jasné, že si tu každý príde na svoje.

Celé turné ukončíme 29. januára (v sobotu) v meste chladničiek – CALEX City – Zlaté Moravce, v ktorom nás prichýlia priestory alternatívneho klubu KOMPAS. Práve tu sa totiž odohrajú odložené 3. narodeniny bookingu WiTHOUT_HELP, ktoré Vám prinesú masívnu hybrid lobotómiu a jednu z najväčších akcií aké tento booking doposiaľ pripravil. V akcii uvidíte dvanásť DJov, jedného MCho a vychutnať si budete môcť aj unikátnu LIVE act kombináciu bicích a bass gitary. Aby sme boli konkrétny, menovite sa Vám predstavia títo páni:
SAVAGE & MC FANTOM, PSYCHEDELIC CIRKUS LIVE a.k.a PSY & PADY|, NUCLEAR CREW – SPIRO & MATIS & SWATCH|, PUNISHER|, JUNGLE BROTHERS a.k.a FUNKY & ŠUPO|, IDEON|spiral.ZM, JARDU|independent.ZM, GEERCA|soljazzcrew.ZM, STENLEE a.k.a NAPALM KOMPANIA|without_help|nkc.ZM, PAJDA|independent.ZM. Táto masívna zostava je zárukou toho, že ZM klubová scéna dostane hneď na začiatku roka poriadnu facku na prebratie !

Zdroj: BB
Publikoval: Redakcia GREGI.NET