Stimul: Skupina WWW vystúpi pred Anti-Pop Consortium!

4. března v Divadle Archa se v roli předskokanù Anti-Pop Consortium představí domácí prùkopníci inteligentního hip-hopu WWW. Koncert bude výjimečným spojením chytrého přístupu k často velmi povrchnímu žánru jakým je hip-hop.

Legendární hiphopoví experimentátoři Anti-Pop Consortium se představí v České republice vùbec poprvé a podobnì jako WWW míchají svùj koktejl z prvkù slam poetry, dadaismu a současné elektronické hudby. Koncert bude prvním počinem série festivalu STIMUL v roce 2010.
Anti-Pop Consortium, USA (Big Dada, Ninja Tune)

Anti-Pop Consortium debutovali v roce 2000 albem Tragic Epilogue, jež ukázalo cestu mnohým následovníkùm, kteří našli zálibu v míchání avantgardní hudby a rapu. Sonické vyšinutosti jejich nejslavnìjší desky Arrhythmia poté našly domov na proslulém britském labelu Warp. V roce 2003 vydali Anti-Pop Consortium společné album s jazzovým klavíristou Matthew Shippem a pak se na čas rozpadli a vydali se za svými sólovými projekty. Po šestileté pauze natočili v roce 2009 rappeři Beans, High Priest, M. Sayyid a producent Earl Blaize triumfální návrat v podobì alba Fluorescent Black, jež vyšlo na labelu Big Dada (Ninja Tune).

V minulosti si nekompromisní čtveřici na své turné pozvali například Radiohead, Public Enemy nebo DJ Shadow; v loňském roce se kvartet představil třeba na londýnském festivalu All Tomorrow’s Parties.

WWW (BiggBoss) – WWW se po rozpadu na konci devadesátých let vrátili na scénu až s debutovým (!) albem Neurobeat v roce 2006 díky novì vzniklému nezávislému labelu BiggBoss. Hudba hlavního tvùrce WWW Ondřeje Andìry aka Sifona obsahuje útržky hiphopových postupù a z reality nasnímaných samplù, nervózních industriálních zvukù a znepokojivých elektronických struktur. Nedávno vydaná deska Tanec sekyr (BiggBoss, 2009) potvrzuje, že tvorba WWW v sobì obsahuje prvky hip-hopu, ale není na nìj úplnì vázána, pouze využívá jeho živelnou a rytmickou energii.

Anti-Pop Consortium, USA (Big Dada, Ninja Tune)
4. března 2010
Divadlo Archa
Na poříčí 26, Praha 1

Zdroj: Stimul
Publikoval: Redakcia GREGI.NET