Special Place 04: Čo majú spoločné David Bowie, LL Cool J, Missy Elliot či Alig G?

Čo majú spoločné Busta Rhymes, David Bowie, LL Cool J, Alicia Keys, Missy Elliot, Ali G, Redman, De La Soul, Pet Shop Boys  a Neneh Cherry? Všetci spolupracovali s Adamom F, ktorý už 12.2 vystúpi v Bratislave na akcii Special Place: Slovak DnB Awards edition…

Adam Fenton sa za posledných päťnásť rokov vypracoval na jedného z najrešpektovanejších a najžiadanjších umelcov UK scény. Ako svetoznámy producent, medzinárodný DJ, vokalista, majiteľ nahrávacej spoločnosti a vydavateľstva, či dokonca ako herec – Adam dosiahol na méty, o ktorých väčšina len sníva.

Už ako teenager bol veľký fanúšik hip-hopu a elektroniky, no kariéra tohto muzikanta – samouka sa naštartovala, až keď ho ho v priebehu 90tich rokov zasiahla vlna junglu a drumandbassu. Začal produkovať pod menom Adam F a získal si okamžitý rešpekt hneď, ako vyšli dnes už klasické tracky “Metropolis” (Metalheadz), “F-Jam” (F-Jams), “Brand New Funk” (V) a samozrejme “Circles” (Section 5). Jeho album “Colours”, ktorý podpísal pre label Positiva, mu vyniesol cenu MOBO (Music of Black Origin) za najlepší album roku 1997.

Adamov Djský kalendár dostal zabrať a naplnil sa hraniami v tých najvychytenejších kluboch a na najväčších festivaloch po celom svete. Dokonca dostal svoju vlastnú rádio show na Londýnskom Kiss FM. Ale ani toto všetko mu nestačilo – jeho ambície siahali ešte vyššie. A prišiel výlet do USA…

Adam sa v roku 2000, vyzbrojený  svojimi networking skills a nápadmi, vybral za veľkú mláku, aby začal pracovať na svojom ďaľšom veľkom projekte. Čoskoro uzrel svetlo sveta album “Kaos: The Anti Accoustic Warfare”, na ktorom hosťovali hviezdy ako Redman, LL Cool J, Guru, Noreaga, MOP, Beenie Man, či De La Soul. Adam bol schopný vrátiť sa k Hip-Hopu, no zároveň ukázal svetu, že producenti tanečnej hudby vedia byť verzatilní a nemusia sa striktne držať len jedného žánru. Za toto svoje úsilie získal od NME cenu pre No 1 UK Hip Hop producenta a umiestnil sa aj v ich Top 5 Svetových  Producentov. Jeho kolaborácia s Redmanom (Wu Tang Clan) na “Smash Sumthin” ho vyniesla do prvej päťky UK single rebríčka a vybudovala vzťah, ku ktorému sa Adam ešte neskôr vráti.

Jeho profil a kredit, vylepšený Adamovými úspešnými aktivitami, mu priniesol ďaľšie kolaborácie s umelcami ako David Bowie, Busta Rhymes, Missy Elliot, či dokonca Pet Shop Boys. Šiel až tak ďaleko, že zložil hudbu pre kasový trhák “Ali G in Da House”. V roku 2003 sa vrátil k junglu a spolu s Djom Freshom zakladá label Breakbeat Kaos. O tom už ale nabudúce….

Special Place 04 – Slovak Drumandbass Awards edition
12.02.2010 / Ex – Vystavisko – Dopler, Prievozska 18
Adam F (UK – Breakbeat Kaos)
TC (UK – D Style)
Panacea (GER – Position Chrome)
L Plus (Viper), Kukurica
Slight&Olis Bakulu, Cenco&Dykman
MC Aktiff

Rezervácia lístkov prebieha na adrese specialplace@prosac.sk. Stačí, ak nám napíšete svoje meno, priezvisko, počet a druh lístkov, ktoré si chcete zarezervovať.

Zdroj: SpecialPlace
Publikoval: Redakcia GREGI.NET