Sony Ericsson Freestyle Motocross: Podmol v Košiciach obhájil svoje prvenstvo!

Počas uplynulého víkendu zažili diváci v košickej Steel aréne už po tretí raz strhujúcu adrenalínovú šou v podaní najlepších FMX pretekárov z celého sveta. Hokejová plocha sa na pár dní premenila na freestyle motokrosovú arénu, kam sa po roku vrátili poprední svetoví aj európski jazdci.

Po roku opäť obhájil svoje prvenstvo výborný Libor Podmol, za ním skončil so stratou pár bodov Francúz Remi Bizouard. Desať lietajúcich jazdcov predvádzalo v Košiciach triky, ktoré dvíhali publikum na nohy. Fanúšikovia v Košiciach opäť nesklamali a vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru, ktorú každý rok oceňujú hlavne jazdci.

Tento rok bol plný zmien a prekvapení. Celý večer spestrila akrobatická show na lanách, predstavenie juniorských motocrossových talentov a takisto tanečné vystúpenie Libora Podmola a Remiho Bizouarda bolo nezabudnuteľným zážitkom. Vyvrcholením večera bola jazdca Nóra Josteina Stenberga, ktorý predviedol historicky prvýkrát na Slovensku salto vzad na snežnom skútri.

Tento moment zdvihol publikum zo sedadiel a vďaka odozve publika musel svoj krkolomný kúsok predviesť ešte raz. Jediným tmavým momentom večera bol hrôzostrašne vyzerajúci pád Aleša Liemanna, ale našťastie jeho zranenie nie je vážne, odniesla si to prasknutá kľúčna kosť. Aleš je v poriadku a ďakuje publiku za podporu.

Elektrizujúca atmosféra, mexické vlny, a hlavne dych vyrážajúce triky popredných jazdcov – to bol Sony Ericsson Freestyle Motocross 2010. A už rok sa máme opäť na čo tešiť.

Výsledky Sony Ericsson Freestyle Motocross 2010:
1. Libor Podmol /CZE/
2. Remi Bizouard /FRA/
3. Jose Miralles /ESP/
4. Rob Adelberg /AUS/
5. Frederik Johansson /SWE/
6. Hannes Ackerman /GER/
7. Marcelo Simoes /BRA/
8. Tomáš Lysáček /CZE/
9. Branislav Nikš /SVK/
10. Aleš Liemann /CZE/

Zdroj: FMX – Alena Grešová
Foto: Peter Gonda
Publikoval: Redakcia GREGI.NET