Silvester 2010 Bratislava: Najväčšia párty v meste!

Bratislava sa v posledných rokoch bez väčších problémov zaradila medzi tie veľké európske a svetové mestá, v ktorých existuje spoločenská tradícia veľkolepých osláv príchodu nového roku v uliciach mesta.

Tieto oslavy začínali takmer z ničoho, veď ešte do roku 1998 tu nebolo na čo nadviazať. Odvtedy však organizátori dokázali do ulíc historického centra prilákať desaťtisíce Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta atraktívnym programom, v ktorom vždy účinkujú špičkoví reprezentanti aktuálnej slovenskej popovej kultúry.

Ohnostroj Silvester - Ján Vlk Dreamwolf

Organizátori z kancelárie primátora a občianskeho združenia Hlava 98 sľubujú, že urobili všetko pre to, aby tohtoročné oslavy – napriek zložitej ekonomickej situácii – v ničom nezaostali za predchádzajúcimi úspešnými ročníkmi.

Centrom osláv bude opäť Hlavné námestie s viachodinovým koncertom, ktorý začne okolo 18:00 h a potrvá približne do jednej hodiny po polnoci. Medzi účinkujúcimi nebudú chýbať bratislavské silvestrovské stálice, ale ani niektoré novšie kapely, ktoré sú zárukou kvalitného a pestrého živého koncertného maratónu.

Partyslava - Ján Vlk Dreamwolf

Hviezdoslavovo námestie je svojou rozlohou aj polohou predurčené na veľkú diskotéku, ktorá bude tancuchtivých návštevníkov lákať prakticky počas celého večera až do druhej hodiny po polnoci. Program tu však postupne začne už od skorého popoludnia a na svoje by si mali prísť deti i tí skoršie narodení.

Vyvrcholením tohtoročných silvestrovských osláv bude samozrejme polnočný ohňostroj, ktorému bude predchádzať pôsobivé odpočítavanie posledných minút a sekúnd starého roka. Súčasťou programu bude aj spoločné púšťanie lampiónov šťastia v spolupráci s občianskym združením Želaj si.

Atmosféra Silvester - Ján Vlk Dreamwolf

Dramaturgia a produkcia programu je financovaná vďaka finančnej podpore reklamných a mediálnych partnerov. Hlavné mesto SR Bratislava finančne zabezpečuje organizáciu verejného poriadku, vrátane posilnenej MHD, upratovania, zdravotnej a bezpečnostnej služby.

Zdroj: silvester.bratislava.sk
Foto: Ján Vlk – Dreamwolf
Publikoval: Redakcia GREGI.NET