Rock v múzeu: Pavel Fajt – DrumTrek!

Múzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“,  v piatok  21.1.  do Bratislavy moravského  bubeníckeho virtuóza a originálneho hudobníka Pavla Fajta.

Dnes už 53 ročný hudobník, skladateľ, aranžér a producent navštívi múzeum so svojim sólovým projektom “Drum Trek”. Je výsostne typickým predstaviteľom brnenskej alternatívnej scény, ktorá sa začala rázne presadzovať ojedinelou kvalitou na prelome 70. a 80. rokov. Na začiatku svojej kariéry sa pohyboval vo folkovom prostredí (Václav Koubek). Zlomom bolo určite profesionálne, ale aj osobné spojenie s Ivou Bittovou, najprv v duu neskôr v skupine Dunaj. Od roku 1992 vystupuje aj ako sólový umelec. V 90. Rokoch sa preslávil najmä pôsobením v skupine Pluto, ktorá, ako keby naväzovala na sound Dunaja a zároveň znamenala návrat k rockovej muzike.

Má za sebou podstatný  podiel na 17 albumoch so všetkými spomínanáými formáciami a ďalšími zaujímavými umelcami, ako gitaristom Fredom Firthom, belgičanom Geertom Waagemanom, s Mikolášom Chadimom, Václavom Kořínkom, či s formáciami z oblasti world-music, či dokonca folkloru.  Podiela sa na každom ročníku medzinárodnej, putovnej akcie “Slet bubeníkù” a je zaujímavé, že je aj autorom scénickej divadelnej hudby (napríklad brnenská “Husa na provázku”). Predskokanom  na Bratislavskom koncerte bude výrazný bratislavský gitarista Peter Luha so svojim sólovým vystúpením.

 „Rock v múzeu“ – Múzeum obchodu Bratislava
Linzbothova 16, 821 06 Bratislava-Podunajské Biskupice
21.1., piatok, 19,30 hod.,
Pavel Fajt – „Drum Trek“ (CZ – Alternative/Progressive) + Peter Luha (SK – Oneman Guitar Project)

Zdroj: Organizátor
Publikoval: Redakcia GREGI.NET