Realbeat Reggae Ethnic session: Raggae festival roku v Českej Lípe!

Do festivalu RealBeat Reggae Ethnic Session zbývá už jen 14 dnù, a tak je nejvyšší čas si připomenout, proč je dobré včas pořídit lístek a nenechat si tuto akci ujít. Tedy alespoň pokud nechcete přijít o nejrozjetìjší karibský open-air mejdan tohoto léta. Akce je vìnována převážnì reggae a dancehallu, ale také uslyšíte mnoho jeho příbuzným, jako jsou ska, dub, reggaeton, latino nebo třeba dubstep.

Tento rok probìhne festival už pojedenácté v Žizníkovì u České Lípy, ale letos poprvé hned na pìti ozvučených scénách plných zajímavého programu a výborné letní atmosféry. Samozřejmostí bude množství stánkù s občerstvením ať už tradiční či exotické kuchynì a mnoho dalšího.

Pořadatelé spustili v předprodejích od června akci 5+1 lístek zdarma. Pro festivalový region bìží od 15. do 25. Června dokonce ještì výhodnìjší nabídka lístkù 3+1 zdarma,

které jsou k dostání pouze v kulturním domì Crystal v České Lípì! Kempování na místì bude zdarma a s platným lístkem mùžete také dostat v pražském obchodì Kentoya až 6000Kč slevy na skùtr. Festivalovou novinkou je také to, že se letos bude naplno třídit a recyklovat odpad a akce tak chce soutìžit o titul „Nejzelenìjší festival roku“. Pořadatelé jsou také partnery benefičního projektu „Svìtlo pro Svìt“, v rámci kterého probìhne na festivalu speciální happening. Za pozornost také stojí 3 výborné mixtape CDs od renomovaných DJs, které si mùžete postupnì stahovat na festivalových stránkách…

Teď už si ale přibližme to nejzajímavìjší – hvìzdný program festivalu! Naživo se totiž letos v Žizníkovì u České Lípy představí legendární jamajská kapela Toots & the Maytals, podle kterých reggae dostalo svùj název a inspiroval se jimi třeba i Bob Marley, Eric Claption, Rolling Stones nebo Amy Winehouse! Toots Hibbert patří podle renomovaného časopisu Rolling Stone mezi 100 nejlepších zpìvákù všech dob a jeho reggae okořenìné o soul, gospel i rock´n´roll si vysloužil mnohá uznání včetnì Grammy za nejlepší album.

Druhou hvìzdou festivalu jsou oproti Tootsovi o dvì generace mladší T.O.K. Tento vokální kvartet patří na Jamajce i po celém svìtì mezi špičku současného reggae dancehallu a k nohám jim padají fanynky od Ameriky po Japonsko, kde je mimochodem doprovázel Shaggy, na jehož labelu sem tam vydají nový singl. Také T.O.K. přiletí do Čech poprvé a to se svou jamajskou kapelou 303Band, s kterou letos v létì vystoupí exkluzivnì jen na RealBeatu a o den pozdìji na hlavní scénì nìmeckého festivalu Summerjam před více než 30.000 fanoušky!   

Do Žizníkova také přiletí z Velké Británie na reggae scénì velmi oceňovaní zpìváci, jako jsou General Levy, Deadly Hunta, Top Cat a v neposlední řadì renomovaní Mungo´s Hi-Fi, kteří přijedou s vlastním soundsystémem, který bude hrát po celé tři noci festivalu špičkový dub a dubstep. Ze vzácných hostù letošního mezinárodního programu jmenujme alespoň ve stručnosti ska band Sin Sospechas z Venezuely, v Čechách dobře známou kapelu U-Cee & Royal Family nebo dánského vítìze EU Reggae Contest jménem Mystic MC, který přijede s maďarskou kapelou Budapest Riddim band, nebo kapelu. Samozřejmostí v programu jsou i domácí kapely, jako Sto zvířat, Švihadlo, Fast Food Orchestra, Mr. Cocoman & Solid Vibez, Nebiba, Feher Fekete Kerek a další.

Máte-li zájem o více informací, neváhejte navštívit festivalové stránky www.realbeat.cz
 

Realbeat flayer

Zdroj: Organizátor
Publikoval: Redakcia GREGI.NET