Punk Funk Genius & Delikatesa tour 2010: Mladé kapely vyrážajú na rozsiahle česko-slovenské turné!

Punk Funk Genius a Delikatesa, dosiaľ neopočúvané mená na scéne sa rozhodli v čase veľkého jarného upratovania povymetať čo najviac kútov na území bývalého Česko-slovenska. Na 20 rôznych miestach predvedú svoju vlastnú definíciu pre funk, rock, jazz alebo hip-hop. Úvodný koncert turné sa odohrá o 3 týždne – 25. februára v bratislavskom Klube za zrkadlom.

PUNK FUNK GENIUS je funková úderka z Bratislavy. Okrem energických vystúpení na slovenských koncertoch a festivaloch vydala v roku 2009 svoju prvotinu, album „Ľuďom, ktorí sadia stromy“. Debut je súčasne v distribúcii vydavateľstva Slnko Records.

DELIKATESA z Trnavy hrá fúziu hip-hopu a funku. Jej kvalitné živé vystúpenia boli nedávno ocenené víťazstvom v súťaži Hľadá sa hviezda západu. Po tomto úspechu začínajú Trnavčania nahrávať svoj prvý album, ktorého výslednej podoby sa dočkáme v lete 2010.

Pre obe skupiny bude trojmesačné turné celkom novou skúsenosťou. Po úvodnom koncerte v Zrkadláči vyrazia dvanásti hráči v dvoch kapelových dodávkach do Trnavy a neskôr do ďalších miest, medzi ktorými nebudú chýbať Košice, Banská Bystrica, Prešov, Praha, Brno, Plzeň alebo Ústí nad Labem (presný zoznam koncertov na www.punkfunkgenius.com alebo www.dlkts.sk).

Obe kapely sa tešia na srdečné publikum a dúfajú v dostatočnú kvalitu českých aj slovenských ciest. Podrobnejšie informácie o jednotlivých koncertoch a sprievodných kapelách budú zverejnené čoskoro.

Hlavným mediálnym partnerom PUNK FUNK GENIUS & DELIKATESA TOUR 2010 je Hudba.sk, mediálnymi partnermi sú anarchy.sk, gregi.net, MY regionálne noviny, Voices a TV Patriot.

Zdroj: Organizátor
Publikoval: Redakcia GREGI.NET