Pohoda 2010: Na festival sa tento rok dostane maximálne 30.000 ľudí!

Bratislava 21. januára (TASR) – Kapacita festivalu Bažant Pohoda 2010 bude tento rok obmedzená počtom 30.000 ľudí. Organizátori o tom informujú na webovej stránke festivalu.

„O tomto kroku sme uvažovali už dávnejšie, kapacita areálu bude ohraničená počtom 30 tisíc ľudí. Každoročne sa zvyšuje počet ľudí, ktorí stanujú vo festivalovom areáli, zvyšuje sa počet návštevníkov, ktorí prichádzajú na festival automobilom, my chceme, aby každý z návštevníkov mal zaručený dostatok priestoru a komfortu. Nechceme naháňať rekordy v návštevnosti, nikdy to ani nebolo naším cieľom,“ vysvetlil riaditeľ Agentúry Pohoda Michal Kaščák.

Ďalšou zmenou je i to, že festival sa uskutoční skôr ako počas minulých rokov, a to druhý júlový týždeň, konkrétne od 8. do 10. júla 2010. Dejisko 14. ročníka hudobného festivalu zostáva nezmenené a už tradične ním bude trenčianske letisko.

Predpredaj vstupeniek na letný multikultúrny festival sa začal už 7. decembra 2009. V utorok (19. januára) organizátori informovali, že na júlový festival sa predalo už vyše 7500 permanentiek.

© 2010, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Zdroj: Agentúra TASR
Publikoval: Redakcia GREGI.NET