Plácido Domingo oslávi 70. narodeniny v rodnom Madride!

Bratislava 20. januára (TASR) – Už zajtra, 21. januára sa na Plaza de Oriente v Madride stretnú tisícky Španielov, aby v priamom prenose od ôsmej večer sledovali na veľkoplošných obrazovkách, umiestnených na fasáde Teatro Real, slávnostný koncert pri príležitostí 70. narodenín ich milovaného génia Plácida Dominga (*21.1.1941). TASR informovala Zuzana Michalicová zo spoločnosti C&M Advertising.

Prenos realizuje TV Espaňa 2, ktorá o dve hodiny neskôr pustí záznam z koncertu aj na svojom televíznom okruhu. Teatro Real pod záštitou španielskeho kráľovského páru venuje maestrovi večer plný tých najkrajších prekvapení. Najslávnejšie hlasy svetového operného neba, priatelia a gratulanti v piatok večer naplnia divadlo aj námestie. Koncert budú vysielať televízie z 22 krajín, medzi nimi BBC, ORF 2, France 3 či NRK Norway.

Teatro Real do poslednej chvíle mená účinkujúcich tají nielen pred obecenstvom, ale aj samotným oslávencom. Veľký tenor po prvý raz bude sedieť v publiku a oslavu si tak naplno bude môcť užiť. Skoro každé dve hodiny podáva Plácido Domingo interview a vždy nezabudne spomenúť, že je to preňho veľký splnený sen, môcť osláviť svoje narodeniny v rodnom meste.

„Nikdy som nepredpokladal, že budem v tomto veku schopný ešte aktívne spievať v Teatro Real,“ povedal jubilant pre médiá na margo premiéry nádhernej Gluckovej opery Ifigénia v Tauride, ktorú divadlo uvádza od 13. do 27. januára s Plácidom Domingom v hlavnej postave. Plácido Domingo je príkladom porušení všetkých fyzikálnych zákonov. Medzi rokmi 1972 a 1982 odspieval 1600 predstavení, 82 rôznych postáv a počas tohto desaťročia viacerí kritici predpovedali koniec jeho kariéry. „Svoje pracovné aktivity mám naplánované už do roku 2014, chcem sa stiahnuť v 80-tke,“ s úsmevom dodal maestro, ktorý vo Viedni na koncerte 20. decembra minulého roku oslávil s priateľmi a spolupracovníkmi na javisku za oponou tritisíc päťsté predstavenie vo svojom 50-ročnom aktívnom hudobnom živote. Štyri dni predtým v Bratislave prvýkrát v Európe zaspieval so synom Plácidom jr. a s celou rodinou Tichú noc, svätú noc. Na vrúcnosť obecenstva počas vianočného koncertu doteraz spomína a verí, že sa na Slovensko vráti.

© 2011, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Zdroj: Agentúra TASR
Publikoval: Redakcia GREGI.NET