Para – Krst albumu Povstanie: Prišli sme bez zbrane pokrstiť Povstanie!

Slovenská pop-rocková kapela Para pokrstila 24.marca 2010 v bratislavskom MMC klube (bývalý Babylon) už svoj piaty štúdiový album „Povstanie“. Po troch rokoch tak spôsobila medzi svojimi fanúšikmi skutočné povstanie, ktoré sa v tento večer pod pódiom odohralo.

Sála bola zaplnená do posledného miesta. Túto skutočnosť ohlasoval aj nápis pri vstupe do klubu „Vypredané“. Mnohých okrem ich obľúbenej skupiny, skladieb či známych prilákali aj krstní rodičia novej dosky. Boli nimi členovia „Partičky“ Dano Dangl, Marián Miezga, Lukáš Latiňák a Petra Polnišová. Výber krstných rodičov vôbec nebol náhodný. Marián Miezga je bývalým spevák om Pary a Peťa Polnišová im ku skladbe „Abstinent“ naspievala vokály.

Krst spojený s koncertom začal síce s niekoľkominútovým meškaním, avšak to mu neubralo na atmosfére. Ako predkapela sa predstavila skupina Billy Barman – čerstvý dvojnásobný držiteľ Radio Head Award.

Hlavní protagonisti večera odštartovali svoje vystúpenie novou skladbou 1711. Predstavili aj ostatné piesne z aktuálnej nahrávky ako napr., „Dávno“, „Roboti“ , „Nad zemou či „Zatancuj“ – táto pieseň je akutálnym novým singlom. Fanúšikov však do varu dostala známými hitmi “ MataMatoMataHari“ „Brutálna zostava“ či už spomínaným „Abstinentom“

Približne v polovici koncertu sa udial ten najdôležitejší bod večera – samotný krst. „Partička“ (bez účasti Petry Polnišovej) pokrstila nové dielo improvizovanou skladbou z vlastnej produkcie. Následne herci nechali cédečko kolovať medzi ľuďmi. Ako sa však na správny krst patrí, spevák Lasky čerstvo pokrstenú dosku hodil do davu.
Tancujúce a spievajúce publikum sa nevedelo s kapelou rozlúčiť, hudobníci sa na pódium museli vrátiť dokonca dva krát. S fanúšikmi sa definitívne rozlúčili pár minút po pol jedenástej posledným prídavkom „Keď ťa stretnem“.

Skupina, ktorá v roku 2009 získala Zlatú platňu za predchádzajúci album s názvom PARA (2007), spúšťa v apríli mesačné celoslovenské turné. V rámci neho navštívi 13 slovenských miest. Hosťom koncertnej šnúry bude skupina Billy Barman, v jednotlivých mestách sa k nim pripoja aj kapely ako Puding Pani Elvisovej (PPE) alebo The Uniques.

Napísala: Ludmila Richnavská
Foto: Jana
Publikoval: Redakcia GREGI.NET