Organizátori Noci múzeí a galérií sľubujú mimoriadny zážitok!

Košice 9. mája (TASR) – Francúzsky koncept Noci múzeí a galérií dostane v tomto roku v Košiciach novú kvalitu. „Tento rok je to prvý krát, kedy sa kultúrni operátori, teda múzeá a galérie, spolu s košický klastrom Turizmus a neziskovou organizáciou Košice 2013 spojili, aby spoločne priniesli všetkým milovníkom umenia ešte presvedčivejší a intenzívnejší zážitok,“ uviedla Iveta Niňajová z organizácie Košice Turizmus.

Dodala, že na návštevníkov v sobotu 14. mája čakajú nielen expozície, ale aj filmy, animácie, interaktívne expozície, zaujímavý program plný prekvapení, hudby a nezabudnuteľných zážitkov.


„Tohtoročná Noc múzeí a galérií sa vo Východoslovenskej galérii (VSG)ponesie v duchu francúzskych modernistov,“ povedala riaditeľka VSG Lena Lešková. Slovenské technické múzeum ponúkne podľa slov jeho riaditeľa Eugena Labaniča bohatý program od prehliadky nočnej oblohy v planetáriu, cez expozície o košickom rodákovi Ladislavovi Trojákovi, či hľadaní baníckeho permoníka, po indiánsky večer s praktickými ukážkami dekoratívneho umenia Indiánov.

„Vo Východoslovenskom múzeu (VSM) sú pripravené rôzne atrakcie, ako hrôzy Miklušovej väznice, stretnutie s katom Miklušom, dobové razenie mincí, vojenský tábor na nádvorí Rodošta, či akcia Tisíc a jedna noc, možno príde Šeherezáda alebo kúzelník,“ prezradil čo to o programe riaditeľ VSM Róbert Pollák. Múzeum Vojtecha Löfflera pripravilo kreslenie rýchloportrétov, dokumentárne filmy o výtvarníkoch a predpolnočný koncert Košického kvarteta.

Na všetky akcie Noci múzeí a galérií je jednotné vstupné, pričom vstupenka platí do všetkých kultúrnych ustanovizní, ale napríklad aj do Múzea letectva, či do budimírskeho zámku. „V podobných aktivitách chceme pokračovať aj v budúcnosti a v rámci projektu EHMK sa v roku 2013 stane jednou z nosných aktivít,“ dodala na záver Niňajová.

© 2011, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Zdroj: Agentúra TASR
Publikoval: Redakcia GREGI.NET