Open Air Festival: Rytmus dorazí spolu s Kontrafaktom!

Panenský Týnec / Praha – Rap a houpavé beaty – na obojí se odteď mohou tìšit majitelé vstupenek na Open Air Festival. Panenský Týnec si do svého diáře zapsala špička československé hiphopové scény. Album „Král“ představí Rytmus, nejúspìšnìjší raper na Slovensku i u nás.

Chybìt nebude ani Kontrafakt, takže Rytmus se představí rovnou ve dvou projektech. Kapela Kontrafakt dokázala jako jedna z mála získat velký komerční úspìch na Slovensku a cizinì a přitom neztratila respekt u vìtšiny hiphopových fanouškù. Přesto, že patří k nejprodávanìjším interpretùm na Slovensku (a jejich desky se prodávají v dalších zemích), Kontrafakt se nikdy nevzdal svého jedinečného a kontroverzního stylu. Českou scénu budou reprezentovat PSH, Indy & Wich a LA4. Tedy právì ty postavy pražské scény, které stály u zrodu českého hiphopu a dodnes jsou na jeho pomyslné špici. A fanoušci se mohou tìšit nejen na profláklé hitovky, ale i na porci svìžího a aktuálního rapu. Indy totiž na jaro chystá svou sólovou desku a s novým albem přijdou i PSH, kteří už prozradili datum jejího vydání – 6.5.2010. Název desky – „Epilog“ – není jen symbolický, legendární pražská parta totiž oznámila ukončení hudební kariéry. Nakolik to kluci myslí vážnì, ukáže teprve čas. Ale pokud chcete mít jistotu, že neprošvihnete show k údajnì poslední desce, návštìva Open Air Festivalu je 100% funkční prevencí.

Po nesčetném množství probdìlých nocí našeho webmastera i ostatních členù teamu jsou v provozu od základu přestavìné stránky www.openairfestival.cz. Tam najdete například čerstvý příspìvek ve festivalovém blogu od Kaye Buriánka z kapely Sunshine, který v jarní náladì představuje své aktuální hudební tipy. V tomto blogu pravidelnì přinášíme příspìvky nejen od interpretù, ale i návštìvníkù festivalu. Pokud byste mìli naléhavý pocit básnického opojení, který si nechcete nechat pro sebe, pište na mail doblogu@openairfestival.cz. Nejlepší příspìvky zveřejníme a odmìníme. A nemusí jít jen o text, posílejte videa, audio nahrávky, zkrátka vše, co vás napadne. Novì mùžete diskutovat i ve festivalovém fóru, kde na vaše příspìvky budou reagovat také pořadatelé akce. „Budete mít možnost se vyjádřit k čemukoliv, tedy ve slušnosti, fórum budeme samozřejmì sledovat,“ podotkl mluvčí projektu Václav Pavlečka.

Součástí stránek je také Open TV, online televizní kanál, který bude pravidelnì přinášet rozhovory s muzikanty a reportáže. Nejnovìjším příspìvkem bude od čtvrtka reportáž z akce Quiksilver Snowjam, kde jsme si popovídali třeba s Martinem Černíkem, svìtovým šampionem Markku Koskim, ale i DJ Robotem a dalšími. Open TV pro vás má však už i další zajímavé online pořady, například interview s Danem Bártou, reportáž z hudebních cen Žebřík a z tiskové konference Open Air Festivalu a cestu do Panenského Týnce plnou magie. Projekt Open TV proniká na zajímavá místa kulturního dìní v České republice a pohybuje se i v zákulisí velkých akcí. Postupnì bude na stránkách www.openairfestival.cz přibývat řada dalších videí. Obličejem Open TV je moderátor Jakub Johánek, ale televizní štáb už brzy představí i druhého reportéra „do party“.

Na Open Air Festival do Panenského Týnce mùže vyrazit celá rodina bez obav o svùj rozpočet. Cena vstupenky v předprodeji do konce kvìtna je pouhých 770 korun. Cena VIP lístku je 1666 korun. Dobrá zpráva pro členy vìrnostního programu O2 Extra, pro které platí akce 1+1 vstupenka zdarma – cena za jeden lístek takto vychází na pouhých 385 korun a VIP vstupenka na 833 korun. Více najdete na webu www.o2extra.cz. Navíc dìti do 12 let vùbec vstupné platit nemusí. Kompletní informace o vstupenkách i o akci najdete na www.openairfestival.cz.

Zdroj: Organizátor
Publikoval: Redakcia GREGI.NET